Amla tee N25 (Tiibet, Bhutan)

12,00  (sisaldab KM-i)

Amla e. Amalaki Õislehik on taim, millest tehtud teed võib tänapäeva moodsate terminite kohaselt kõhklematult nimetada supertoiduks ja tõhusaks organismi puhastavaks detox vahendiks.

Amla Tee

Amalaki Õislehikut on hinnatud ajalooliselt erinevate rahvaste traditsioonilises ravikunstis ning temas leiduvate mitmesuguste mineraalide ja vitamiinide külluse tõttu on tänapäeval ka teaduslikult kinnitust leidnud väga paljud kasulikud toimed keha tervistumiseks.

Amalaki Õislehiku erkrohelistes marjades on koos terve apteek, sisaldades kaheksa korda rohkem C-vitamiini kui apelsin ja umbes 17 korda rohkem antioksüdante kui granaatõun. Lisaks leidub taimes rauda ja kaltsiumi jm. organismi toimimiseks olulisi mikrotoitaineid.

Hindi keeles nimetatakse seda taime Amla, sanskriti keeles Amalaki ning tiibeti keeles Kyurura. Indias peetakse Amlat pühaks just marja raviomaduste tõttu. Parim viis nende omastamiseks on amla tee, mis on üks tõhusamaid vahendeid paljude vaevuste raviks.

Tiibeti meditsiin, mis on kogemuspõhiste teadmiste baasil välja selgitanud erinevatele looduslike ainete maitsete ravipotentsiaali, peab Amalaki Õislehikut (ehk tiib.k  Kyururat) väga hinnaliseks selle tõttu, et temas on täielikus tasakaalus esindatud nii magus, hapu, terav kui kibe maitse.

Nimetatud rikkaliku  maitsepotentsiaali tõttu toimib ta tasakaalustavalt väga laia spektri tervisehädade puhul. Tiibeti meditsiini õpetuste kohaselt leevendab Amla kõhuvalu, menstruaaltsükli häireid ja muid günekoloogilisi tasakaalutusi. Samuti teab orientaalmeditsiin Amlat, kui vere kuumuse vähendajat, puhastades halba verd ja tasakaalustades häiritud kuumahäireid (‘khrugs tshad’) ning liigset kuumust elutähtsates organites.

Teisisõnu on ta hea nii akuutsete, kui varjatud põletike, pikemaajalise kehatemperatuuri tõusu ehk “pideva palaviku” korral, külmetushaiguste ilmnemisel. Tiibeti meditsiin kasutab seda ka keha üldiseks mürkidest või ainevahetusjääkidest puhastamiseks, seda nii kombinatsioonis paastuga, kui lihtsalt kevadväsimuse korral.

Amla tee on suurepärane keha noorendaja, kas üksiku komponendina, teena või kolme vilja (Tiibeti keeles Drebu Sum Thang ehk ‘bras bu gsum) kombinatsiooni osana. Need kolm vilja sisalduvad Padma Hepaten toidulisandis ja nendeks on lisaks Amalaiki õislehikule (Phyllanthus emblica L.) ka  Tindipähkel (Terminalia chebula Retz.) ning Siiami terminaalia ( Terminalia bellirica (Gaertn.) Roxb.).

Koostis: Amalaki Õislehik (Phyllanthus emblica L.)

Valmistamine: lase teel tõmmata mõni minut.  Võib jätta teekoti tassi kogu joomise ajaks. Soovi korral võib lisada pruuni suhkrut või mett.

Netokogus: 17.5 g

Tootja: Chimi Poe Jorkhang, Dechenchoiling, Thimphu, Bhutan

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top
Amla tee N25 (Tiibet, Bhutan)
12,00  (sisaldab KM-i)