-16%

Beetakaroteeni kapslid (A-vitamiin) Bio-Carotene N90 (Pharma Nord)

16,00  (sisaldab KM-i)

Bio-Carotene sisaldab puhast beeta-karoteeni, mis vastab 1500 μg A-vitamiinile. Bio-Carotene’i tootmisel segatakse beeta-karoteen erilisse õlisegusse, mis hoiab seda stabiilsena ja suurendab imendumist.

Uuringud on näidanud, et beeta-karoteeni preparaatidel on parem biosaadavus kui köögiviljadest pärit beeta-karoteenil.

Jaga infot sõbraga:
Beetakaroteen kuulub punast ja kollast värvi andvate taimsete pigmentide hulka. Betakaroteen on see aine, mis annab muuhulgas porganditele nende organži värvuse. Ühtlasi on beetakaroteen provitamiin, mida muudetakse organismis just vajalikus koguses A-vitamiiniks. Mõnes maailma regioonis on beetakaroteen peamine A-vitamiini allikas. A-vitamiin aitab kaasa normaalsele rakujagunemisele ja see on vajalik normaalse immuunsüsteemi toimimiseks.

Beetakaroteen ja A-vitamiin
Beetakaroteen on hea taimne A-vitamiini allikas. Beetakaroteen on rasvlahustuv ja imendub seega paremini, kui teda võtta koos veidi rasva sisaldava toiduga. Kui beetakaroteen muudetakse kehas A-vitamiiniks, siis toetab see normaalse naha ja limaskestade säilimist. See omab samuti tähtsust normaalse rakkude jagunemise ja immuunfunkstiooni tagamisel. Veelgi enam – A-vitamiin aitab hoida normaalset silmanägemist.
Suuremates kogustes (30 mg ja rohkem) beetakaroteeni võtmine tekitab nahale ohutu kollaka jume, mis mõnele inimesele isegi meeldib. Värvi annab eriti käte ja jalgade nahaalusesse koesse (hüpodermisesse) kogunenud beetakaroteen. See pigment kaob niipea, kui beetakaroteeni kasutamist vähendatakse.

Beetakaroteen ja suitsetajad
On riike, kus beetakaroteeni sisaldavad toidulisandid peavad olema märgistatud hoiatusega, et suitsetajad ei tohiks seda toodet tarbida. See hoiatus põhineb uuringutulemustel, mis on näidanud, et kui ahelsuitsetajad tarbivad suuri koguseid beetakaroteeni, siis võib tõusta risk haigestuda kopsuvähki.
Mitte ükski uuring ei ole näidanud ohtu mittesuitsetajatele.
Liiga suure koguse A-vitamiini tarbimise pärast ei pea hirmu tundma, sest keha ise lõpetab beetakaroteeni muundamise A-vitamiiniks niipea, kui varud on täidetud.

Päevane annus sisaldab:     % päevasest võrdluskogusest
Beeta-karoteen 9 mg
millele vastab vitamiin A 1500 μg RE                    188 %

Annustamine: Täiskasvanud ja üle 12-aastased lapsed: 1 kapsel päevas söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata.

Ei soovitata alla 12-aastastele lastele. Mitte ületada soovitatud päevaannust. Toidulisand ei asenda mitmekesist ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Koostisosad
Mahuaine: sojaõli.
Kapsli kate: želatiin.
Mahuaine: hüdrogeenitud sojaõli (osaliselt hüdrogeenitud).
Niiskusesäilitaja: glütserool.
Beeta-karoteen.
Paksendaja: ränidioksiid.
Värvaine: raudoksiid.

Eesliide „Bio“ toote nimes ei ole seotud mahepõllumajanduse, vaid toote biosaadavusega.

Parim enne: 31.03.2024

 

 

 

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Beetakaroteeni kapslid (A-vitamiin) Bio-Carotene N90 (Pharma Nord)
16,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top