Kaalium 350 mg N90 tabl. (OstroVit)

15,00  (sisaldab KM-i)

OstroVit Potassium sisaldab kvaliteetset kaaliumtsitraati. Kaalium on oluline mikroelement, mis kuulub elektrolüütide rühma. Kaalium takistab liigsest soola tarbimisest tingitud vedeliku kogunemist ja tursete tekkimist organismis.
Kaalium aitab kaasa närvisüsteemi normaalsele talitlusele ja normaalsele lihaste tööle (eriti oluline südame lihasele) ning aitab hoida vererõhku normaaltasemel.

Jaga infot sõbraga:

Kaalium on oluline ka raku biokeemiliste reaktsioonide ja energia metabolismi tõttu. Ta osaleb valgu sünteesimisel aminohapetest (valgu seedimisel tekkiv rakutoit), aga ka süsivesikute ainevahetuses. Kaalium aitab glükoosist glükogeeni sünteesida. Viimane talletatakse maksas tulevase energiavajaduse katteks. Nii on kaaliumil kanda oluline roll ka inimorganismi normaalses arengus ja kasvamises, sealhulgas lihaste kasvamises.

Kaaliumivajadus suureneb: oksendamise ja kestva kõhulahtisuse korral, rohke higistamise korral, diureetikumide (veeväljutajad ravimid) kasutamisel, kaaliumi suurenenud väljutamisel uriiniga, mis võib olla tingitud: ülemäärasest naatriumi, kohvi, suhkru ja/või alkoholi tarvitamisest või madalast veresuhkru tasemest.

Kaaliumi defitsiidi esmased sümptomid on üldine nõrkus, unetus ning pehmed/lõdvad lihased, tursed,  südamerütmihäired, kõrgenenud vererõhk, lihaskrambid. Vinniline lööve noorukitel ja kuiv nahk eakamatel inimestel võib samuti olla kaaliumi defitsiidist tingitud.
Kasutamine: 1-3 tablett päevas söögi ajal või peale sööki rohke veega.

Päevane annus (1- 3 tabletti) sisaldab: kaaliumi 350 mg – 1050 mg (53% soovitavast päevasest annusest).

Teised koostisosad: Täiteained (kaltsiumfosfaat, mikrokristalliline tselluloos), paakumisvastased ained magneesiumisooladel rasvhappeid, ränidioksiidi).
Informatsioon:  Ärge ületage soovitatud päevast kogust. Toode ei asenda mitmekülgset ning tasakaalustatud toitumist. Toode ei ole mõeldud lastele, rasedatele ja imetavatele emadele. Ärge kasutage, kui olete allergiline mõne komponendi suhtes.

SÄILITAMINE: Toatemperatuuril (15-25 kraad) või jahedamas kohas, suletuna, kaitstud päikese ja niiskuse eest. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Kaalium 350 mg N90 tabl. (OstroVit)
15,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top