Kroomi tabletid Bio-Chromium FORTE 100 mcg N60 (Pharma Nord)

19,00  (sisaldab KM-i)

  • Aitab hoida organismis normaalset veresuhkru taset
  • Aitab kaasa makrotoitainete normaalsele ainevahetusele
  • Kõrge biosaadavusega
  • Toodetud Taani ravimitööstuse rangete standardite kohaselt
  • Teaduslikult kontrollitud
Jaga infot sõbraga:
Bio-Chromium FORTE iga tablett sisaldab 100 mikrogrammi elutähtsat kroomi, mis on orgaanilises vormis. See tähendab, et kroom on seotud pärmikultuuris looduslike aminohapetega (kroomipärm). Sellel on kehas suurepärane biosaadavus, seetõttu on preparaat teistest kroomivormidest kuni 10 korda parema imendumisega. Valmistatud patenteeritud orgaanilisest ChromoPrecise kroomipärmist, mis on välja töötatud just selleks, et tagada parim imendumine.

ChromoPrecise ei sisalda elus pärmirakke, vaid kroomisisaldusega valgurikast pulbrit, mis on tehtud pärmirakkudest. See pulber ei põhjusta pärmirakkude vohamist seedekulglas. Inimestele, kes on pärmi vastu allergilised, ei ole ChromoPrecise soovitatud.

Keha kroomivaru on ligikaudu 4-6 mg. Vanuse kasvades väheneb kroomi sisaldus erinevates kudedes järsult. Näksides midagi magusat, saame ajutist leevendust, sest kiire ”suhkruabi” annab otsekohe energiat, kuid selle toime kaob kiiresti ja oleme jälle alguspunktis tagasi. Pikas perspektiivis võib selline magusanälg mõjuda halvasti meie kehakaalule. Bio-Chromium FORTE-laadsed preparaadid võivad aidata hoida vere suhkrutaset normaalsena ning vältida selliseid olukordi.

Kroom on mineraalaine, mis mängib olulist rolli süsivesikute, lipiidide ja valkude normaalses ainevahetuses. Lisaks toetab kroom bioloogilisi protsesse, mis on seotud näiteks veresuhkru normaalse taseme hoidmisega. Kroom toimib nii, et ühineb rakkude sisepinnal asuva aminohapete kompleksiga ning see kompleks aitab tagada stabiilse glükoosi koguse veres.

Head kroomi allikad on: koorikloomad, pähklid, rosinad, liha, oad, must pipar.

Kroomi mõju toidulisandina hinnatakse selle järgi, kui hästi toode kehas imendub. Inimesed vajavad seda n.ö kolmevalentsel kujul. Kolmevalentne tähendab, et see suudab teiste aatomitega moodustada kolm keemilist sidet (tööstuslik kroom on kuuevalentne). Olenemata sellest, kas anorgaaniline kroomiühend sisaldab kolmevalentset kroomi, ei ole anorgaanilised kroomiühendid organimis hea imendumisega.

Kolmevalentsel kroomil on ka omadus, et see seondub piimhappega (laktaat). Seetõttu kaotab keha osa kroomist olukordades, kus keha toodab suures koguses piimhapet (näiteks füüsilise tööga), samuti olukordades, kus rakuenergia tootmine on ebapiisav.

Palju aastaid arvati, et kroom on osa ainest, mida nimetatakse glükoosi taluvusfaktoriks (GTF). Usuti, et GTF sisaldab kroomile lisaks B-vitamiini, niatsiini, aminohapet glütsiini, tsüsteiini ja glutamiinhapet. Teooria GTFi kohta ei saanud kunagi täielikku toetust ja mitte kunagi ei tõestatud, et eriline GTFi molekul on olemas.

Viimased uuringud on siiski näidanud, et eksisteerib unikaalne kroomi siduv molekul, kromoduliin, mis mõnevõrra erineb GTFist, kuid evib sarnaseid omadusi. Nii et, kui me räägime kromoduliinist GTFi asemel, siis sellegipoolest viitame samadele kasuteguritele.

Skandinaavias, Suurbritannias ja USA-s läbi viidud toitumisanalüüsid näitavad, et keskmine kroomi tarbimine jääb vahemikku 30-40 µg päevas. EFSA (Euroopa Toiduohutusamet) soovitab kroomi 40 µg, samas kui WHO (Maailma Terviseorganisatsioon) hindab ohtuks päevaannuseks kuni 250 µg.

Preparaati valmistatakse nii GMP kui ka kõrgeimaid ravimitööstuse standarte järgides, et tagada esmaklassiline kvaliteet ja ohutus, mille tõestuseks on ette näidata arvukalt dokumentatsiooni.

Koostisosad:
Mineraalaine: kroomiga rikastatud pärm (ChromoPrecise).
Paakumisvastane aine: Maltodekstriin.
Mahuaine: Mikrokristalne tselluloos.
Paakumisvastane aine: Talk.
Stabilisaator: Hüdroksüpropüülmetüültselluloos.
Paakumisvastane aine: Ränidioksiid, Rasvhapete magneesiumisoolad.

Annustamine: 1 tablett päevas söögi ajal või pärast sööki piisava koguse vedelikuga tervelt alla neelata.

Mitte ületada soovitatud päevaannust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Kroomi tabletid Bio-Chromium FORTE 100 mcg N60 (Pharma Nord)
19,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top