Naturaalne vedel Klorofüll 200ml (Leedu)

12,00  (sisaldab KM-i)

Valmistatud kuuseokaste (Euroopa kuusk) kontsentraadist.
Organismi toniseeriv ja tugevdav, vereloomet ergutav ja rakkude hapniku varustust parandav. Klorofülli nimetatakse taimede vereks, kuna viimase molekulaarne struktuur ning keemiline koostis on sarnased inimese verele. Vere hemoglobiin koosneb süsinikust, vesinikust, hapnikust ja lämmastikust, mis on kogunenud ühe raua aatomi ümber. Klorofülli koostis on täpselt sama ainsa erinevusega keskse aatomi osas, see on nimelt magneesium.
Klorofüll aitab vererakkudel hapnikku terves kehas transportida, samuti vähendab ta kantserogeenide sidumist maksa ja muude organite DNA külge.

Klorofüll tuleb kreeka keelsetest sõnades chloros e roheline ja phyllon e leht. Lisaks sellele, et klorofüll annab taimedele rohelise värvi, on tal mängida oluline roll taimede fotosünteesis, mis võimaldab neil valgusest energiat omastada ning salvestada. Mida rohelisem ja mida rohkem lehti, seda suurem on klorofülli sisaldus.

Hapniku muutumine süsinikdioksiidiks rakkudes leiab aset punavereliblede ringluses. Nad sisaldavad punast pigmenti heme, mis on seotud proteiini globin‘iga, et teha hemoglobiini. Protsess, mis on seotud punavereliblede elementide sünteesimise, lagundamise ja vahetamisega, on kompleksne ning tegelikkuses lõpuni mõistetamatu. Kuid osad lõigud selles protsessist, mis on seotud toitumisega, on selgelt piiritletud. Tervisliku vere hoidmiseks on vaja muuhulgas rauda, vaske, kaltsiumi ja vitamiine C, B12, K ja A-d, lisaks foolhapet ning püridoksiini.

Noor teravilja taim sõltub oma kasvus ning arengus enda rikkast klorofülli varust. Ta neelab ja sünteesib selleks vajalikke toitaineid – vitamiin K, C, foolhape, püridoksiin, raud, kaltsium ja valku. Mitte ainult välimus ja funktsioon ei ole klorofülli ja hemoglobiini ühisteks joonteks, vaid ka nende sünteesimisviis.

Mitmeid aastaid on üldsus ja mõned tervisespetsialistid väärtustanud roheliste juurviljade omadusi vere ehitamise protsessis. Seda arvamust toetas tõsiasi, et loomad, kes sõid ainult lehelisi rohelisi taimi, omasid küllaldast hemoglobiini taset oma punavereliblede rakkudes. Klorofülli rikkad toidud stimuleerivad punavereliblede tootmist ning teadlased on tõestanud, et see ei ole mitte tänu rauale või vasele rohelises toidus. Juba väike kogus klorofülli stimuleerib punaste vererakkude sünteesi luuüdis.

Kokkuvõtteks, on mitmeid põhjused, miks rohelisi taimi peetakse verd ehitavaks toiduks. Vitamiinid ja mineraalid neis mängivad olulist rolli tervisliku vere koostisosade sünteesis ning funktsioonides. Kõige põhjapanevam on siiski hemoglobiini ja klorofülli struktuuri sarnasus. Nende kahe bioloogiline suhe ei ole siiski veel lõpuni selge.

Annustamine: maksimaalne päevane annus on 50 ml. Võib segada vette. Soovitav tarbida enne sööki.

Avatud pudel hoida külmkapis ja tarvitada 30 päeva jooksul.
Tootja : RemVita, Leedu

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top
Naturaalne vedel Klorofüll 200ml (Leedu)
12,00  (sisaldab KM-i)