Seedri eeterlik õli (vaigust) 10 ml

15,00  (sisaldab KM-i)

Siberi seedri eeterlikud õlid on 100% looduslikud tooted, mis on saadud seedri okastest, vaigust, seedrikäbidest keskkonnasõbraliku ja vanima veeaurudestillatsiooni meetodil. Omavad tugevat viirusevastast toimet, kuna on looduslike provitamiinide ja fütontsiitide allikaks. Nende eeterlike õlide peamised kasutusalad: sissehingamine, massaaž, vann, saun, ruumide lõhnastamine.

Võrreldes teiste okaspuudega eraldab Siberi seeder kõige enam fütontsiite, ehk taimset päritolu fenoolseid ühendeid, millel on mikroobe hävitav või nende elutegevust pärssiv toime.

Massaaž seedri eeterlike õlidega aitab vähendada väsimust, parandab perifeerset vereringet ja lümfi äravoolu, likvideerib venoosse paisu jäsemetest, muudab naha elastsemaks. Vannis ja saunas õli naha sisse hõõrumine turgutab nahka ja soodustab haavade paranemist.

Siberi seedri eeterlik õli aitab taastada energiat ja jõudu pärast haigust ning stressi. Regulaarsel kasutamisel võimendavad õlid organismi kaitsemehhanisme, tugevdavad närvisüsteemi, tõstavad immuunsust ja hoiavad ära südame-veresoonkonna haigusi. Paraneb üldine enesetunne ja terveneb kogu organism.

Siberi seedri eeterlikke õlisid soovitatakse kasutada üldtugevdava ja ravivahendina vannis. Õlid mõjuvad rahustavalt, leevendavad väsimust ja närvipinget. Vannid on kasulikud reuma- ja podagrahaigetele. Eeterlikud õlid oksüdeeruvad kokkupuutes õhuhapnikuga, mille tulemusena eraldub atmosfääri osoon – kolmeaatomiline hapnik. Osoonil on positiivne mõju kogu organismile tervikuna. Seedrimetsade omapära seisneb nende unikaalses puhtuses ja tervistavas õhus, millel on ravitoime tuberkuloosi, kroonilise- ja teiste kopsuhaiguste puhul.

Õli on keerulise ja mitmekesise koostisega. Ta sisaldab bornüülatsetaati, mürtseeni, limoneeni, kamprit ja pineeni.

Kasutamine ja annustamine:

kreemi rikastamiseks lisada 5 tilka õli 15 g aluskreemi kohta.

Juustehooldus: 5 tilka õli 10 g šampooni juuste loputusvahendi kohta.

Ruumide lõhnastamiseks immutada vatt või marli 5–8 tilga õliga, asetada see soojusallika lähedusse, hästi ventileeritavasse kohta. Võite piserdada õliga ka tuba, millele on eelnevalt lisatud paar tilka vett.

Aroomiteraapias kasutatakse aroomilampi: 4–7 tilka 15 m2 ruumi kohta.

Vannis: närvisüsteemi haiguste, reuma, artriidi, osteokondroosi puhul ja külmetushaiguste ennetamiseks 4–7 tilka õli vannile;
vannis või saunas segada 2–5 tilka õli leiliveega (200–300 grammi vee kohta).

Inhalatsioon: lisada 3–4 tilka õli 1 liitri kuuma keeva vee kohta. Hingata auru rätiku all sisse 3 kuni 5 minutit.

Nihestuste, verevalumite, reuma, artriidi ja osteokondroosi korral lisada 7–8 tilka eeterlikku õli 5 grammi alusõli kohta.
Alusõlina on soovitatav kasutada Siberi seedri pähkli tuumadest valmistatud õli, mis on saadud külmpressimise meetodil.

Vastunäidustused: individuaalne talumatus koostisainete suhtes.

Lisainfo:
seespidiselt mitte kasutada. Vältida õli sattumist silma, suu ja nina limaskestale. Silma sattumisel loputada koheselt voolava vee all.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Seedri eeterlik õli (vaigust) 10 mlSeedri eeterlik õli (vaigust) 10 ml
15,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top