Sooda (NaHCO3), alumiiniumi ja gluteenivaba 500 g (Zdravnitza)

7,00  (sisaldab KM-i)

– Alumiiniumivaba

– Gluteenivaba

Naatriumvesinikkarbonaadi vesilahus on aluseline, kuna see on tugeva aluse ja nõrga happe sool.

Kasutamissoovitused:

Dr. R. Raudsiku õpetus: 2 liitrit vett, pool teelusikatäit soodat ja pool teelusikatäit Himaalaja roosat soola. Sooda aktiveerida esimesena 60-80 kraadi veega ja siis lisada ülejäänud sool ja vesi. Juua 2 liitrit ööpäevas.

Sooda ennetab aknet, eemaldab näolt liigse rasu ja surnud rakud. Selleks segage üks supilusikatäis söögisoodat ühe teelusikatäie veega ja hõõruge õrnalt nahale.

Söögisooda leevendab mesilase nõelamise ja putukahammustuse sügelust ning nõgese kõrvetust. Kui kasutada seda kompressina, segage söögisoodat rohkema veega, aga kui soovite, on see oleks nagu salv – tehke paks pasta, milles on ülekaalus soodat ja veidi vett.

Kui maos on ebamugavustunne ja hapud röhatised, segage pool teelusikatäit söögisoodat poole liitri veega ja jooge segu ära, et leevendada põletikku maos ja söögitorus.

Kuseteede põletikku ravitakse juues üks või kaks korda päevas klaas vett, milles on lahustatud pool supilusikatäit söögisoodat.

Tromboosi saab leevendada juues söögisooda ja sidrunimahla segu või õunasiidri äädikat.

Söögisooda on ka tõhus ja naturaalne puhastusvahend, mis aitab vältida kange kodukeemia kasutamist. Sooda võiks majapidamises alati olemas olla, sest sel on veel hulk kasutusvõimalusi.

Mõned õpetused, kuidas söögisoodaga kodus imesid teha.

 • Tee plastanumad toiduplekkidest puhtaks.Toit võib plastkarpide värvi muuta ja jätta plekke, mis nõudepesuga maha ei tule. Värskenda plastanumaid soodaga.
 • Värskenda külmiku lõhna. Mõni toit jätab külmkappi tugeva lõhna, mis ei taha sealt päevi ära kaduda. Söögisooda imab tugevad lõhnad endasse nii, et need ei mõjuta külmikus seisvate toitude maitset.
 • Pese marju, puuvilju ja köögivilju. Veega segades aitab sooda vahakihiga puu- ja köögiviljadelt räpa kergemini maha pesta.
 • Hõõru köögipinnad puhtaks.Söögisoodaga saab puhastada köögis pea kõiki pindu. Sega seda veega ja hõõru puhtaks köögilett, roostevabast terasest detailid, mikrolaineahi ja söögitarvikud.
 • Tee pottidele ja pannidele suurpuhastus. Kui potile või pannile on ajaga paks rasvane kiht külge jäänud, leota seda kuumas vees, kuhu on segatud ka veidi soodat ja nõudepesuvahendit.
 • Värskenda pesukäsna. Kui käsn lõhnab halvasti, aga on veel kasutamiskõlblik, leota seda soodavees. Nii ei pea käsna kohe ära viskama.
 • Värskenda polsterdatud mööbli lõhna. Pehme ja kohev mööbel võib ajapikku pahasti lõhnama hakata. Raputa sellele soodat ja jäta 15 minutiks seisma. Seejärel tõmba mööbel tolmuimejaga puhtaks. Sama nipp sobib ka madratsi puhastamiseks.
 • Puhasta lemmiklooma aset. Sooda teeb ka kassi ja koera aseme puhtamaks. Raputa selle peale soodat ja tõmba veerand tundi hiljem tolmuimejaga puhtaks.
 • Eemalda vannitoas hallitust.Hõõru soodaga vanni, seina, kraanikaussi ja isegi vannikardinat. Loputa ja vannituba särab jälle.
 • Värskenda luitunud pesu.Nii valge kui värviline pesu läheb kirkamaks, kui lisad pesumasinasse 200 g söögisoodat. Koos vedela pesuvahendiga tasakaalustab see pH-taset, et pesu saaks paremini puhtaks.
 • Ummistuse vastu. Kui vesi ei lähe äravoolust hästi alla, puista sinna 100 g soodat, mille peale vala 110 ml äädikat. Kata auk märja lapiga, lase sel viis minutit toimida ja seejärel vala kuuma vett peale.
 • Värskenda haisvaid jalatseid. Pärast trenni raputa jalatsite sisse (miks mitte ka spordikotti) soodat. Enne järgmist kandmiskorda koputa lihtsalt soodajäägid tossudest välja.
 • Eemalda prügikastist paha lõhn. Selleks, et halba lõhna prügikasti nii kergesti ei tekikski, puista veidi soodat prügikasti põhja.
 • Puhasta grilli. Grillihooaja lõpus tuleks grillivahendid korralikult puhtaks teha. Enne hõõrumist puista harjale soodat, mis teeb töö lihtsamaks.
 • Puhasta verandamööblit. Kevadel õuemööblit välja võttes pühi see soodavee sisse kastetud lapiga üle.
 • Kopituslõhna vastu. Nii nagu sooda hoiab lõhnu ära külmikus, aitab see ka riidekapis tekkiva kopituslõhna vastu. Selleks pane avatud sooda pakk pesukapi nurka, linade lähedale.

Koostis: Naatriumvesinikkarbonaat (söögisooda nimi IUPAC-is – naatriumvesinikkarbonaat)

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Sooda (NaHCO3), alumiiniumi ja gluteenivaba 500 g (Zdravnitza)Sooda (NaHCO3), alumiiniumi ja gluteenivaba 500 g (Zdravnitza)
7,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top