Soolestiku mikrobioomi test (Elsavie)

199,00  (sisaldab KM-i)

Test annab põhjaliku ülevaate, millised bakterid elavad testi tegija sooles. Selle põhjal antavad soovitused aitavad parandada toitumist ja seeläbi ka üldist tervist.

Analüüs põhineb 25 soolebakteri DNA määramisel ja väljaheiteproovi analüüs annab ülevaate soole mikroobikooslusest: bakterite osakaalud, põletikega seostuvate bakterite liigid/hulk, bifidobakterite ja laktobatsillide hulk ning aitab hinnata valkude ja kiudainete tarbimise piisavust.

Testi end kui sul on: ülekaal, alakaal, kroonilised haigused ja ravimite kuurid, antibiootikum- ja keemiaravi järgselt, seedehäired ja ebamugavustunne kõhus või lihtsalt  suur uudishimu teada saama oma tervise seisukorda.

Soolestikust

Soolestiku mikroorganismidel on oluline roll meie igapäevasel tervise ja heaolu mõjutamisel. Muutused mikrobioomi koostises ja mitmekesisuses on seotud mitmesuguste sagedaselt esinevate autoimmuun- jt haigustega (allergia, ülekaal, seedetrakti haigused (ärritunud soolesündroom), südame- ja veresoonkonna haigused, diabeet, reumatoidartriit jpm)

Mikrobioom on soolestikus elavate mikroorganismide ökosüsteem. Soolestikus elab ligi 3-5x enam mikroorganisme, kui on meie endi rakke terves kehas. Seedetraktis elab rohkem kui 100 triljonit bakterit tuhandetest eri liikidest. Igal liigil on koosluses oma funktsioonid ning vastavalt sellele võib neid tinglikult jagada “kasulikeks” ja “kahjulikeks” bakteriteks

Seedetrakti bakterite kooslus on ajas üsna muutuv, selle koosseisu mõjutavad erinevad tegurid (vanus, geneetika, elustiil, ravimid, haigused ja dieet). Õige toitumisega on võimalik toetada oma mikrobioomi “kasulikke” baktereid ja pärssida “kahjulikke” baktereid.

Mikrobioomi analüüsi raportist leiate:

  1. ülevaate mikroobikoosluse
  2. ülevaate bakterisugukondadest teie soolekoosluses (25 liiki) ja hinnangu analüüsitud mikroobikoosluse mitmekesisuse, liigirikkuse, piimhappebakterite hulga, rasvade ja valkudega põletikega seotud bakterite ja võihapet tootvate bakterite kohta
  3. võrdlused tervete eestlaste kontrollrühmaga
  4. vajadusel edasised soovitused ja näidismenüü

Lisaks: Täiendavad tabelid kirjeldamaks: mikroobikoosluse selliste bakterite osakaalu, mis esinevad Teil suurimas hulgas, mis on levinud kontrollrühma mikroobikoosluses ja mida seostatakse põletikega. Antud tabeleid soovitame analüüsida koos spetsialistiga.

 

Raportis saate vastuse:

Kas ma tarbin piisavalt erinevaid kiudaineid? Õiget tüüpi kiudaineid? Kas ma tarbin liiga palju rasva ja valku? Kas mu soolekooslus viitab põletikule? Kas mu soolekooslusest on leitud kahjulikke baktereid? Milliseid? Kas mu soolekoosluses on olulisi ja kasulikke baktereid? Milliseid? Kas mu soolekoosluses elab piisavalt probiootilisi baktereid? Millised bakterid elavad mu soolestikus ja mida nad seal teevad?  Kuidas ma saaksin veelgi parandada oma toitumist ja seeläbi ka üldist tervist?

Mikrobioomi analüüsi standardpakett sisaldab:

Ühte mikrobioomi analüüsi tegemiseks vajalikku proovivõtukomplekti (tuub lahusega bakteriaalse mikrobioomi analüüsiks, steriilne vatipulk, WC-potile kinnitatav abivahend “Feces catcher“ (väljeheide ei tohi kokku puutuda uriini, WC poti vee ega desoainetega)

“Makstud vastus” märgistusega ümbrik proovi laborisse saatmiseks, juhend fekaaliproovi kogumiseks).

Prooviga koos tuleb kindlasti täita internetis küsimustik, mille link on toodud proovikomplektis olevas juhendis.

Analüüsi vastused saabuvad  2 – 4 nädalat pärast proovide toimetamist laborisse. Vastuste tulemisest anname teada meili või telefoni teel. Vastused saame väljastada meilile kui ka Eesti Posti kaudu. Konsultatsiooni saame anda meili- või telefoni teel,  soovi korral füüsilisel vastuvõtul.

Teste analüüsib: Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK), suurima kogemusega mikrobioomi analüüsi teenuse osutaja Eestis, Baltikumis ja Skandinaavias

 

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top
testi komplektSoolestiku mikrobioomi test (Elsavie)
199,00  (sisaldab KM-i)