-17%

BioBlock® SARS-CoV-2 vastaseid antikehi sisaldav ninasprei 15 ml

19,00  (sisaldab KM-i)

BioBlock® on looduslik toode, mis pärineb hüperimmuniseeritud veiste ternespiimast, kus loomadel on tekitatud immuunvastus SARS-CoV-2 ogavalgu vastu. Ternespiima looduslik roll on pakkuda vastsündinud loomadele esmane kaitsev immuunsus ema poolt toodetud antikehade abil. Toode püsib limaskestal kuni 4 h. Sisaldab 150 pihustusdoosi.

 

Kuidas BioBlock ninasprei toimib?

Ninaneelu pritsitud antikehad moodustavad limaskestadele koroonaviiruse eest kaitsva kihi. Just ninaneelust saabki tavaliselt alguse SARS-CoV-2 nakkus. BioBlocki peamiseks toimeaineks on koroonaviiruse suhtes hüperimmuniseeritud veiste ternespiimast pärit antikehad. Ternespiima looduslik roll on pakkuda vastsündinud vasikale esmast kaitset emalt pärit antikehade abil. Seda ternespiima omadust ongi kasutatud BioBlocki loomiseks.

Lehmade hüperimmuniseerimine tähendab sisuliselt lehmade vaktsineerimist. Lehmadel kutsutakse esile immuunvastus SARS-CoV-2 ogavalgu vastu.

BioBlock® ninasprei sisaldab peale SARS-CoV-2 antikehade ka teisi väärtuslikke veise ternespiimas olevaid antikehi, millega inimesed puutuvad kokku igapäevaselt, tarbides piima- ja lihatooteid. Wuhani ning uuemate muteerunud Suurbritannia B.1.1.7, Lõuna- Aafrika B.1.351, Brasiilia P.1 tüvedega läbiviidud in vitro testid on näidanud, et ninasprei takistab SARS-CoV-2 viirusosakeste sisenemist rakkudesse. BioBlock®i võib kasutada lisaks muudele kaitsemeetmetele kõikjal, kus sotsiaalne distantseerumine on keeruline: kodudes, töökohtades, koolides, treeningutel, transpordivahendites ja teistes rahvarohketes kohtades. See looduslik lahus ei kuivata limaskesti.

Ternespiimapõhise ninasprei kontseptsiooni eestvedajaks ja idee autoriks on Icosageni tegevjuht professor Mart Ustav.  

Professor Ustav rõhutab, et tegemist ei ole ravimiga, vaid viirusevastase tootega, mis töötab ninaneelus limaskestade pinnal, kust saab alguse SARS-CoV-2 viirusnakkuse varajane faas. Laboratoorsete katsete põhjal on BioBlock® lahus võimeline inaktiveerima Covid-19 tekitajat SARS-CoV-2 viirust.

„Tegemist on loodusliku preparaadiga, kus ühekordsel manustamisel viiakse ninaneeldu 80 mg veise antikehi, mis on 2000 korda vähem kui on ühes klaasis piimas,“ täpsustas professor Ustav. Juhtides samas tähelepanu, et kuigi BioBlock® on laktoosivaba, ei soovitata seda kasutada inimestel, kellel on allergia piimas olevate valkude vastu.

Professor Ustavi sõnul on antud antikehad tõhusad mitte ainult Wuhanist alguse saanud viirustüve vastu, vaid ka uute, kergemini levivate viirusvariantide puhul. Icosagen on analüüsinud BioBlockis olevate veise ternespiimast eraldatud antikehade võimet takistada viiruse ogavalgu ja inimese rakulise retseptori ACE2 seondumist. Biokeemiline analüüs ja pseudoviiruse katse näitasid, et immuniseeritud lehmade ternespiimast eraldatud immunoglobuliinid takistavad seda tõhusalt kõigi viirustüvede puhul.

Koostis: Puhastatud vesi, veise ternespiima SARS-CoV-2 antikehad (0.2 mg/ml), fosfaatpuhver: DPBS (ilma Ca ja Mg sooladeta), viskoossust tõstvad ained: PEG400, PVP K30, säilitusaine: naatriumbensoaat, happesuse regulaator: sidrunhape, limaskestasid niisutav aine: glütserool, kaaliumkloriid – puhverlahuse komponent, kaaliumdivesinikfosfaat – puhverlahuse komponent, naatriumkloriid – puhverlahuse komponent, dinaatriumfosfaat – puhverlahuse komponent.
Toode ei sisalda laktoosi.

Sisaldus päevase annuse kohta:
Tavaline päevane annus: 9 – 12 pihustust sisaldab 0,9 – 1,2 ml veise ternespiima antikehade lahust.

Kasutamine: Pihustada 1-2 korda mõlemasse ninasõõrmesse, 3-4 korda päevas ja enne ning pärast rahvarohketes kohtades käimist. Pärast nuuskamist on soovitatav toodet uuesti kasutada.

Mitte kasutada piimavalkude vastase allergia korral (eriti alla 6 a. lastel).
Mitte kasutada tundlikkuse korral koostisosade suhtes.
Raseduse ja rinnaga toitmise ajal konsulteerida eelnevalt tervishoiutöötajaga.
Enne lastel kasutamist konsulteerida tervishoiutöötajaga.
Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust.
Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Tootja: AS Chemi-Pharm (Tänassilma tee 11, Tänassilma; 76406 Harju maakond, Eesti, EL)

Parim enne: 05.05.2022

Sulle võib meeldida ka…

Scroll to Top