BRN – (BRAIN ingl aju) drazeed N30 (Küpros)

69,00  (sisaldab KM-i)

Kui tunned, et esmased mõtlemise väsimise ilmingud ja probleemid mäluga algavad, siis dražeed aitavad hoida mõtlemise selgena, tõsta IQ taset ning parandavad ajuressursside kasutusefektiivsust.

Toime:
  1. aitab neuronitel taastuda;
  2. hea mõju peaaju tööle;
  3. koostises olevad taimed parandavad mälu ning vere tsirkulatsiooni kesknärvisüsteemis;
  4. parandab keskendumisvõimet, hoiab mõistuse selgena, toetab mälu funktsioone ning stimuleerib loomingulist mõtlemist;
  5. üldtugevdav toime närvirakkudele;
  6. tugevdab närvisüsteemi, ennetab „läbi põlemise sündroomi“;
  7. Kiirendab ajus proteiinide sünteesi.

Koostis: aschwaganda juur, ginkgo biloba lehed, rohelise tee lehed, eleuterokokki juur, sidrunväändiku viljad, säsi-vesikaagi lehed, seksturnera lehed, spargli juur, ingveri juur, kurkumi juur, mustika marjad, õun, kohv.

Ashwaganda (india ženžen)
koos teiste ainetega aitab pärssida stressi puhul aktiveeruvate dopamiini retseptorite aktiivsust peaaju vöötkehas, kõrvaldavad stressiga kaasneva üleliigse kortikosterooni vereplasmast.

Ginkgo biloba
omab antioksüdantset aktiivsust ning aitab aju varustada glükoosi ja hapnikuga. Ta stimuleerib mõtlemisvõimekust, tähelepanu kontsentreerumisvõimekust, mõistuse- ja mäluselgust, tänu millele aktiveerub igapäevane aktiivsus ning paraneb sooritusvõime.

Roheline tee
Teepõõsa lehed sisaldavad suurel hulgal vitamiine В, С, Р, РР, К jt. C-vitamiini leidub neis rohkem kui apelsinimahlas. Lisaks leidub lehtedes palju kaaliumit, fluori, vaske, joodi, tsinki ja teisi mineraale. Rahvameditsiinis kasutatakse tee lehti ateroskleroosi, südamehaiguste, peaaju veresoonte haiguste profülaktikas ning vererõhu alandajana. Lisaks aeglustab ta organismi vananemisprotsesse.

Eleuterokokk
on võimas toniseerija ning elujõu taastaja. Ta soodustab tähelepanuvõime suurenemist ning suurendab vaimse ja füüsilise töö võimekust. Ta aitab vastu panna stressi survele, tõstab reaktsioonikiirust ning langetab läbipõlemise ohtu.

Sidrunväändik
on looduslik kesknärvisüsteemi stimulaator. Ta võimaldab hoida kõrget töövõimet terve päeva vältel, suurendab ajukoore ergastatust ja tugevdab reflekse. Pikaajaline kasutamine soodustab üldise vaimse ja füüsilise töö võimekust.

Säsi-vesikaak (Bacopa monnieri)
on ajurvedas kasutatav taim, mis stimuleerib aju tööd, parandab keskendumis- ja tähelepanuvõimet, loob mõtteselgust ja toidab aju.  Vähendab mõttetööga kaasnevat väsimust, pidurdab stressi ja vähendab peavalusid. Ta avardab kognitiivset võimekust ning aktiveerib mõttetegevust. Teda kasutades paraneb võime asju meelde jätta ning informatsiooni taasesitada. Teda kasutatakse ajurveedas astmabronhiididüspepsia, kuseteede haiguste jmt haiguslike seisundite korral, ka ärevuseängi ja depressiooni korral.

Seksturnera (Turnera diffusa)
on leidnud ammuse kasutuse närviatakkide, närvisüsteemi ülekurnatuse, depressiooni, libiido languse ja afrodisiaakumina. Teda kasutatakse kui efektiivset üldtoniseerijat ja kui kuseteede haiguse korral kasutatavat diureetikumi.

Aspar (Asparagus)
on suurepärane E- ja C-vitamiini allikas. Need kaks toitainet loovad võimsa kombinatsiooni mis soodustab Alzheimeri tõve tekkeriski langust. See köögivili aitab ennetada kognitiivse võimekuse langust ja seda eriti vanemas eas. Teda saab kasutada ka depressioonist vabanemisel. Temas leiduv foolhape parandab enesetunnet ja aitab toime tulla ärritusega, seetõttu võiksid seda taime tarvitada inimesed, kellel esinevad epilepsia või krambid.

Harilik ingver (Zingiber officinale)
sisaldab aju kaitsvaid ühendeid. Neist üheks on aine mida tuntakse kui 6-Shogaol, mis aitab ajul vabaneda keemiliste ainete poolt tekitatud ärritustest. On teada, et sellised ained võivad kahjustada ka neuroneid. Samuti leidub 10-Gingerol’i mida saadakse värskest ingverist ja mis stimuleerib lämmastikoksiidi ja teiste keemiliste ainete sünteesi, mis aitavad vastu seista ajus toimuvatele põletikulistele protsessidele.

Kurkum
stimuleerib aju tööd ja lagundab proteiine, mis tema tööd takistavad.

Mustikas (Vaccinium myrtillus)
sisaldab antotsüaane ja need parandavad selliseid aju funktsioone nagu meeldejätmisvõimekus ja informatsiooni taastamisvõimekus. Lisaks aitavad nad parandada tähelepanu ja liigutuste kontsentreeritust. Samuti tõstavad antotsüaanid dopamiini taset ja see on Alzheimeri tõve üheks profülaktiliseks meetmeks.

Õun (Malus domestica)
Tema keemilises koostises on rikkalikult mineraale, kiudaineid, parkaineid ja pektiine ning lämmastikuühendeid. Vitamiinide sisalduselt on tegu ühe rikkalikuma puuviljaga, milles leidub А, С, РР, Е, К,  ja В-grupi vitamiinid, foolhape ning inosiit. Õunad parandavad aju tööd, eriti nendel aladel, mis on seotud mõttetööga. Hiljuti tehtud avastus kõneleb aga sellest, et õunamahlal on üks hämmastav omadus – ta kaitseb aju vananemise eest. Regulaarsel õunte tarvitamisel rikastub aju atsetüülkoliiniga ning läbi selle paranevad tema aktiivsus ning funktsionaalsus.

Kohv
parandab sõna-mälu, reaktsioonikiirust ja võimet ruumis orienteeruda. Kofeiin aga blokeerib neurotransmitterid ja võimaldab seeläbi paremini keskenduda.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Scroll to Top
BRN – (BRAIN ingl aju) drazeed N30 (Küpros)
69,00  (sisaldab KM-i)