Foolhape (folaat)-vitamiin B9 1000 mcg N100 kaps. (L.Extension, EU)

29,00  (sisaldab KM-i)

B-vitamiinide perekonda kuuluv folaat osaleb kogu keha neurotransmitterite sünteesis ja paljudes teistes olulistes ensümaatilistes reaktsioondes. Selle olulise vitamiini optimaalne tase on vajalik rakkude terveks jagunemiseks ja valkude sünteesiks. Lisaks aitab folaat säilitada homotsüsteiini taseme normaalses vahemikus, soodustades seeläbi südame-veresoonkonna tervist ja närvisüsteemi funktsioneerimist.

Inimesed, kes võtavad tavalisi folaadilisandeid, ei pruugi saada sellest kasu, kuna mitte kõik ei suuda folaate muuta selle bioloogiliselt aktiivseks vormiks – 5-metüültetrahüdrofolaadiks või 5-MTHF-iks. Uuringud näitavad, et suurel hulgal elanikkonnast takistavad seda muundumist geneetiliste ensüümide defitsiidid, mistõttu on neil madal vere folaadi sisaldus ja soovitust kõrgem homotsüsteiini tase.

Kasulikum on manustada otse folaadi metaboolselt aktiivset vormi- 5-MTHF-i, mis on kuni seitse korda rohkem omastatav kui tavaline foolhape. See on hea ka nende inimeste jaoks, kellel on kõrgenenud homotsüsteiini tase ja kellel on suurem kognitiivse mandumise (eakad) oht.

Iga optimeeritud folaadi taimne tablett sisaldab 1000 mikrogrammi 5-MTHF-i, pakkudes maksimaalset tuge nii kardiovaskulaarsele kui ka kognitiivsele tervisele. Uuringud näitavad ka, et 5-MTHF efektiivsust saab veelgi suurendada, manustades seda koos metüülkobalamiiniga (vitamiini B12 aktiivne vorm), vitamiini B6 ja riboflaviiniga.

Koostisosad

1 tablett (päeva doos) sisaldab:

Folaat [as (6S)-5-Methyltetrahydrofolate, calcium salt]  1000 mcg

GMO-vaba

Kasutamine: 1 tablett päevas koos toiduga

Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või terviseprobleemide korral konsulteerige enne tarvitamist tervisespetsialistiga.

Tagasiside
Jaga palun tagasisidet
Kuidas sa oma kogemust meiega hindaksid (veebileht, teenused, suhtlus jm)
Saaksid palun täpsustada oma arvamust
Järgmine
Sisesta palun oma email kui sa soovid, et saaksime võtta sinuga ühendust sinu tagasiside osas
Tagasi
Saada
Täname, et jagasid meiega oma arvamust