Bergamoti eeterlik õli (Citrus bergamia) 15 ml

46,00  (sisaldab KM-i)

Bergamoti eeterliku õli kasutamine aitab vähendada stressi ja on rahustava toimega „enesekindluse kasvataja“. Tsitruselisele omaselt omab bergamoti eeterlk õli ka nahka noorendavaid omadusi, stimuleerides ajutegevust ning leevendades kurvameelsust ja murelikku meelt.

 

Jaga infot sõbraga:

Bergamotipuu viljad on rohekad kuni kollakad. Nii nagu teistelgi tsitrustel, on ka bergamoti vili poperantsvili ehk hesperiid, botaaniliselt mari. Bergamott sarnaneb sidruniga, kuid on pirnikujuline, sageli väikese näsaga.Viljaliha on roheline ning liiga hapu ja kibe, et seda süüa.

Bergamott on üks soositumaid õlisid oma armsa aroomi ja rahustavate omaduste poolest. Seda õli hakkasid esimesena kasutama itaallased malaaria eest kaitsmisel, soolenugiliste tõrjumisel ja palaviku alandamisel õli jahutavate omaduste tõttu.
See unikaalne tsitruseõli on tuntud oma antibiootiliste ja antiseptiliste ning valuvaigistava ja spasme leevandava toime poolest.

Õli on kollakasrohelise värvusega, tsitruselise lõhnaline.

Kasutusvõimalused:

  • Aroomiteraapia
  • Nahale kantult

Ekstraheerimismeetod: vilja koorest külmpressimise teel

Peamised kasutusmeetodid:  Vastavalt enda soovile difuseerida või hingata aroomi sisse otse peost. Kanda reflektoorsele punktidele jalataldadel/kehal või otse probleemsele piirkonnale, soovi korral lahjendada baasõliga (kookosõli vm).

Kasutussoovitused:

  • Lihas- ja liigesevalude korral määrida kuni 5 tilka otse nahale või baasõliga segatult valulikule kohale.
  • Keha ebameeldivate lõhnade puhul lisada 2-3 tilka deodorandile/kehaveele/kreemile/õlile ning piserdada või määrida.
  • Suuhügieeni parandamiseks lisada 1-2 tilka hambaharjale või –pastale. 1-2 tilka toidu maitsestamiseks ja tee sisse lisamiseks.
  • Lima, bakterite ja toksiinide kõrvaldamiseks hingamisteedest lisada kuni 5 tilka kuuma vee sisse, difuuserisse või peopessa, seejärel või hingata sisse.
  • Toidumürgistuse puhul, kõhugaaside ja mao ebamugavustunde leevendamiseks määrida kuni 5 tilka õli mao piirkonnas nahale kas otse või baasõliga segatult.

Aroomi kirjeldus: magus ja tsitruseliselt vürtsikas, meeliülendav ja värskendav

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Bergamoti eeterlik õli (Citrus bergamia) 15 ml
46,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top