Müügitingimused

Müügitingimused ja veebipoe kasutusjuhend

Veebipoe tervisepood.tervistavstuudio.ee (edaspidi Veebipood) omanik on Terve Pere Stuudio OÜ (registrikood 11421590), asukohaga Pääsu tee 10, 88317 Pärnu, Eesti.

Privaatsuspoliitikaga saad tutvuda siin: https://tervisepood.tervistavstuudio.ee/privaatsuspoliitika/.

  1. Ostu-müügitehingu pooled 

1.1 Müüja on äriühing ärinimega Terve Pere Stuudio OÜ (registrikood 11421590, asukoht Pääsu tee 10, Papsaare küla, Pärnu linn, Pärnu maakond, 88317, e-post  tervistavstuudio@gmail.com, tel +3724429020 ja +3725143325).

1.2 Ostjaks võib olla iga füüsiline isik ja juriidiline isik, kes enne ostu-müügitehingu teostamist ja ka muid Tervistav Stuudio teenuseid kasutamist kinnitab, et on Tingimustega ja privaatsuspoliitikaga tutvunud ning nõustub ja kohustub neid täitma.

  1. Müügi ja kasutustingimuste objekt ja üldsätted 

2.1 Käesolevad Tervistav Stuudio müügitingimused (edaspidi Tingimused) reguleerivad veebiaadressil tervisepood.tervistavstuudio.ee, asuva Tervistav Stuudio tervisepoe (edaspidi Tervistav Stuudio või Pood) haldaja, kelleks on Terve Pere Stuudio OÜ (registrikood 11421590, asukoht Pääsu tee 10, Papsaare küla, Pärnu linn, Pärnu maakond, 88317, e-post  tervistavstuudio@gmail.com, tel +3724429020 ja +3725143325, edaspidi Müüja) ja Poe kliendi (edaspidi Ostja) vahelisi sõlmitavaid tehinguid. Müügi- ja kasutustingimused kehtivad Poest kaupade ostmisel.

2.2 Tervistav Stuudio ostukeskkond hõlmab endas võimalust Ostjal sõlmida Tervistav Stuudio internetikeskkonnas Müüjaga ostu-müügileping Poes müüdavate toodete (edaspidi Kaup) omastamiseks. Lisaks sellele on Ostjal võimalik Tervistav Stuudio ettevõtte kodulehel, www.tervistavstuudio.ee, tutvuda ning valida külastamiseks meelepäraseid teenuseid. Täpsem ja täielik Tervistav Stuudio teenuste loetelu ja kirjeldus on ära toodud Tervistav Stuudio koduleheküljel www.tervistavstuudio.ee/teenused.

2.3 Enne Kauba suhtes ostu-müügitehingu teostamist kinnitab Ostja, et ta on Tingimustega ja privaatsuspoliitikaga (lisatud viitelink https://tervisepood.tervistavstuudio.ee/privaatsuspoliitika/) tutvunud, nõustub neid täitma ja järgima ning käsitleb neid Müüjaga sõlmitava tehingu siduvate tingimustena. Tingimustega mittenõustuval Ostjal ei ole võimalik Müüjaga sooritada Kauba ostu-müügitehingut.

2.4 Lisaks Tingimustele reguleerivad Müüja ja Ostja vahelisi ostu-müügi tehingu sõlmimisest  õigussuhteid ka Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid, millistest tuleb Müüjal ja Ostjal lähtuda ka Tingimustes eraldi reguleerimata jäänud küsimustes.

  1. Kaupade hinnad, kättesaadavus ja tooteinfo

3.1 Kõikide Tervistav Stuudios müüdavate Kaupade hinnad on eurodes ja sisaldavad Eesti Vabariigis ostu-müügitehingu sooritamise hetkel kehtivat käibemaksu, samuti muid riiklikke või kohaliku omavalitsuse poolt kehtestatud makse.

3.2 Lisaks Kauba hinnal kohustub Ostja tasuma ka tema poolt ostetava Kauba sihtkohta toimetamisega kaasneva transpordikulu (edaspidi Transpordikulu), mis sisaldub ostu-müügihinna tehingus. Kui Kauba sihtkoht asub Eesti Vabariigis on Transpordikulu suuruseks Itella Smartposti pakiautomaati 3.00 €, Omniva postkontori/postipunkti 4.80 € või kohale järgi tulemisega 0€ (Akadeemia 9, Pärnu) ning see ei sõltu ostetava Kauba kogusest, kaalust ega suurusest, kuid alates 70€ tellimustele rakendub automaatselt tasuta tarne. Kaupa ei toimetata väljapoole Eesti Vabariiki. 

3.3 Müüjal on  igal hetkel õigus muuta Kaupade hindu. Juhul, kui Müüja muudab Kaupade hindu pärast Ostja poolt tellimuse esitamist, kohustub Müüja müüma Kauba Ostjale hinnaga, mis kehtis Ostja poolt ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel, s.o hetkel, kui Ostja tasus Kaupade eest kooskõlas Tingimuste p-ga 4.9., 4.10. või 4.11. ning ostu-müügitehing loeti vastavalt tingimuste p-le 4.12. sõlmituks. 

3.4 Juhul, kui tehnilise vea tõttu on Tervistav Stuudio pakutava Kauba hind muutunud/muudetud võrreldes vastava Kauba tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks ja Müüja ei ole Kauba juures eraldi märkinud, et tegemist on tema poolt Kaubale kehtestatud allahindlusega, siis on Müüjal õigus Tingimuste p-s 6.10. sätestatud tingimustel taganeda sellise tehnilise vea tõttu tekkinud vigase hinnaga Ostja poolt sõlmitud ostu-müügitehingust. 

3.5 Ostja peab Poodi kasutades arvestama, et Kaupade laoseisu arvestamise tehnilise eripära tõttu müügikeskkonnas kajastab Kaupade laoseis tegelikku olukorda ajalise nihkega ja võib tegelikust seisust erineda. Samuti peab Ostja arvestama, et tema poolt soovitav Kaup broneeritakse Müüja laoseisust Ostjale alles pärast Kauba eest tasumist Tingimustes sätestatule ja Müüja poolt arve vormistamist. Seetõttu ei vastuta Müüja selle eest, kui Ostja poolt tellimust alustades on tema poolt soovitud Kaup märgitud kui „Toode on laos“, kuid ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel selgub, et Ostja poolt soovitud Kaup on laost  otsa saanud („Otsas“). Viimasel juhul ostu-müügitehingut Müüja ja Ostja vahel ei sõlmita ning Müüja ei vastuta sellest Ostjale tekkida võivate võimalike kahjude eest.Samuti ei vastuta Müüja olukorras, kus vahetult pärast Ostja poolt Kauba eest tasumist selgub, et Ostja poolt soovitud Kaup on Müüjal otsa saanud. Sellisel juhul on Müüjal õigus ostu-müügitehingust Tingimuste p-s 6.10. sätestatud tingimustel taganeda ning Ostjal ei ole sellises olukorras õigust nõuda Müüjalt ostu-müügitehingu täitmist ega ka võimalike kahjude hüvitamist. 

3.6 Ostja on kohustatud Tervistav Stuudiot kasutades arvestama, et Kauba tooteinfo leheküljel kuvatavad Kauba illustratsioonid (tootefotod) on illustratiivse tähendusega ning võivad mõnevõrra erineda Kauba tegelikust väljanägemisest. Ostjat huvitava Kauba kohta täieliku ülevaate (sh toote tehnilised omadused ja väljanägemine) saamiseks on Ostjal õigus pöörduda Müüja poole läbi Tervistav Stuudio internetikeskkonna („Infopäring/Tagasiside“), läbi e-kirja teel saadetava päringu aadressile tervistavstuudio@gmail.com, helistades numbritele 

+3724429020 ja +3725143325 või tulles kohale Tervistav Stuudio tervisestuudiosse, mille täpse asukoha leiab Tervistav Stuudio internetikeskkonnast („Kontakt“ lehelt).

4.Tellimuse vormistamine, ostu-müügitehingu sõlmimine

4.1 Ostja poolt Tervistav Stuudios välja valitud Kauba suhtes ostu-müügitehingu sooritamiseks tuleb Ostjal esmalt lisada soovitav Kaup virtuaalsesse ostukorvi (edaspidi Ostukorv), klikkides selleks Kauba tooteinfo leheküljel asuvale lingile „Lisa ostukorvi“. Juhul, kui Ostja soovib sama ostu-müügitehingu raames osta veel Kaupu, peab ta eelkirjeldatud toimingu sooritama iga tema poolt soovitava Kauba puhul.

4.2 Olles soovitud Kauba(d) välja valinud ja Ostukorvi lisanud, peab Ostja ostu-müügitehinguga edasiminemiseks klikkima lingile „ostukorvi“. Ostjal on Ostukorvis võimalik suurendada või vähendada ostetavate Kaupade kogust, samuti Kaupu Ostukorvist eemaldada. Ostukorvis tehtud muudatuse kinnitamiseks peab Ostja klikkima nupule “Uuenda ostukorvi“.

4.3 Ostja poolt Ostukorvi lisatud Kaupade hinnale lisandub vastavalt Tingimuste p-s 3.2. sätestatule ka Transpordikulu, mis liidetakse automaatselt Ostja poolt Kaupade eest tasumisele kuuluvale hinnale.

4.4 Kui Ostja on tema poolt ostetavad Kaubad lõplikult välja valinud ja soovib ostu-müügitehingu teostamisega edasi minna, tuleb tal klikkida lingile „Vaata ostukorvi“.

4.5  Tellimuse esitamisel peab Ostja vormistama oma tellimuse, täites ära virtuaalse ankeedi oma isikuandmetega (eesnimi, perekonnanimi, Kauba sihtkoht: linn, aadress, postiindeks; kontakttelefon, e-posti aadress, juriidilise isiku puhul juriidilise isiku ärinimi, registrikood, Kauba sihtkoht, esindaja ees- ja perekonnanimi), misjärel peab Ostja valima makseviisi ja kinnitama saadetise transpordi valiku. 

4.6 Enne tellimuse kinnitamist tuleb Ostjal valida transport, kuhu Kaup saadetakse. Valikus on “Tulen ise järgi” (Tervistav Stuudiosse, asukohaga Akadeemia 9, Pärnu), Itella Smart Posti pakiautomaat (saatekuluga 3,00 EUR Eesti piires) või Omniva postkontor/postipunkt (saatekuluga 4,80 EUR Eesti piires).

4.7 Peale saadetise transpordi valiku tegemist ja enne tellimuse kinnitamist tuleb Ostjal valida sobiv makseviis pakutud makseviiside valikute seast. Ostja saab valida mitmete makseviisi vahel, “Arve” ja “Pangalingiga“, ning Placet makseviisid “Placet Slice“, “Placet makse edasilükkamine” ja “Placet järelmaks”. Kõigi makseviisi puhul on isikuandmete vastutav töötleja Terve Pere Stuudio OÜ.

4.8.1 Valides makseviisi “Arve”, saadab Müüja Ostja poolt ankeedis märgitud e-posti aadressile Kauba kohta pdf-formaadis arve. Ostu-müügitehingu sõlmimiseks kohustub Ostja Müüja poolt saadetud arve tasuma. Kui 5 minuti jooksul ei ole Tellimuse kinnitus ja arve saabunud, palume vaadata RÄMPSPOSTI kausta.

4.8.2 Valides makseviisi “Pangalingiga”, jõuab Ostja e-poes ‘kassasse’ (‘checkout’ dialoog); Pood küsib MK-API käest saadaolevate makseviiside loetelu; Pood presenteerib Ostjale võimalike makseviiside valiku; Ostja valib endale sobiva maksekanali ja soovib liikuda edasi maksma; Pood loob MK-API kaudu tehingu (transaction) ja suunab Ostja valitud maksekanalisse – pangalingi dialoog või krediitkaardimakse dialoogi; Ostja sooritab maksekanalis makse, makse saajaks on Minuni OÜ; Maksekanalist naastes edastab MK e-poele teabe makse õnnestumisest (return_url); Pood kuvab Ostjale kinnituse makse vastuvõtust (või pakub uuesti makseviiside valikut). 

4.8.2.1 Valides makseviisi “Pangalingiga”, edastab Müüja maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Minuni OÜ. 

4.8.3 Valides makseviisi 1) Placet Slice – maksa mitmes osas, 1 kuni 6 kuud ilma lisatasudeta (ostukorv kuni 1000€), 2) Placet Järelmaks – 1 kuu intressivaba ja al. 2 kuust intress alates 9.9% (ostukorv al. 50€) või 3) Makse edasilükkamine – osta kohe, maksa hiljem, 30 päeva pärast jõuab Ostja e-poes ‘kassasse’ (‘checkout’ dialoog); Pood küsib MK-API käest saadaolevate makseviiside loetelu; Pood presenteerib Ostjale võimalike makseviiside valiku; Ostja valib endale sobiva maksekanali ja soovib liikuda edasi maksma; Pood loob MK-API kaudu tehingu (transaction) ja suunab Ostja valitud maksekanalisse – Placet OÜ lehele. Ostjalt küsitakse täiendavaid andmeid´ja tehakse järelpärimisi avalikele registritesse, mille põhjal süsteem otsustab kas Ostja kvalifitseerub valitud makseviisi saajaks ja mis osas. Kui Ostjale võimaldatakse antud makseviisi, siis enne makse kinnitamist saadetakse Ostjale lepingud ja valitud makseviisi tingimused tutvumiseks, pärast nende lugemist ja Ostja poolt digitaalset allkirjastatud nõustumist, loetakse müügitehing teostatuks. Ostjale saadetakse Placet OÜ poolt maksegraafik, koos meeldetuletustega. Poe jaoks loetakse makse sooritatuks ja makse saajaks on Placet OÜ; Maksekanalist naastes edastab MK e-poele teabe makse õnnestumisest (return_url); Pood kuvab Ostjale kinnituse makse vastuvõtust (või pakub uuesti makseviiside valikut). 

4.8.3.1 Valides makseviisi “Placet Slice“, “Placet makse edasilükkamine” ja “Placet järelmaks”, edastab Müüja maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Placet OÜ-le.

4.9 Ostja annab Tervistav Stuudiole õiguse tema poolt Tervistav Stuudios sisestatud isikuandmete töötlemiseks ja säilitamiseks. Müüja kasutab Ostja poolt sisestatud isikuandmeid üksnes tellimuse täitmiseks, tellimuse täitmisel esinenud probleemide lahendamiseks, ettevõtte turu-uuringute teostamiseks pakutava teenuse kvaliteedi parandamise eesmärgil, uute teenuste ja teenuste hinnastamise kujundamiseks ning teenusepakkuja uudistest teavitamiseks. Müüja kinnitab, et kõiki Tervistav Stuudio kasutamise ja ostu-müügitehingute sõlmimise käigus teatavaks saanud Ostja isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot.

4.10 Tellimuse ankeeti täites peab Ostja ostu-müügilepingu sõlmimiseks märkima „linnukese“ kasti „Olen tutvunud Tervistav Stuudio müügitingimustega (mis sisaldab ka privaatsuspoliitikaga nõustumist) ja nõustun neid täitma“, millega kinnitab, et on Tingimustega tutvunud ja nõustub neis sätestatud tingimustel Müüjaga ostu-müügilepingut sõlmima. Soovi korral on Ostjal võimalus Tingimused välja printida või salvestada need digitaalsel kujul enda andmekandjale.

4.11 Ostja ja Müüja vahel loetakse Kauba suhtes ostu-müügitehing sõlmituks hetkest, kui Müüja on saanud Tingimuste p-s 4.8.1. , 4.8.2. või 4.8.3 kirjeldatud kinnituse Kauba eest täieliku tasumise kohta või kui Tingimuste p-s 4.8. mainitud arve on tasutud ning arvel sätestatud summa on täies ulatuses krediteeritud Müüja pangakontol. Eduka tellimuse sooritamise ja ostu-müügilepingu sõlmimise korral saadab Müüja Ostja poolt märgitud e-posti aadressile elektroonilise tellimuse kinnituse.

4.12 Kui Ostja ei ole 7 kalendripäeva jooksul alates tellimuse vormistamisest tasunud tellimuses toodud Kauba eest, tühistab Müüja tellimuse ning ostu-müügilepingut Ostja ja Müüja vahel Kauba suhtes ei sõlmita.

  1. Tellimuse täitmine

5.1 Müüja kohustub koheselt pärast Tingimuste punkti 4.8. kohaselt ostu-müügitehingu sõlmimise kohta informatsiooni saamist asuma ostu-müügitehingut täitma, väljastades ostu-müügitehingu objektiks oleva Kauba Ostja poolt märgitud sihtkohta toimetamiseks transpordiettevõttele.

5.2 Ostja ostetud Kaup toimetatakse Ostja poolt märgitud Eesti Vabariigis asuvasse sihtkohta Kauba kirjelduses märgitud tarneaja jooksul.

5.3 Juhul, kui Ostja poolt ostetud Kauba sihtkoht asub väljapool Eesti Vabariiki, täpsustab Müüja Kauba sihtkohta toimetamise tähtaja Ostjaga iga Kauba puhul eraldi. Kauba kättetoimetamise täpsemad tingimused väljapoole Eesti Vabariiki sõltuvad rahvusvahelise transpordiettevõtte tingimustest ja tavadest.

5.4 Kui pärast ostu-müügitehingu sõlmimist selgub, et Ostja poolt ostetud Kaupa ei ole Müüja laos ja see tuleb spetsiaalselt Kauba tarnijalt tellida ning on ilmne, et Kauba kohaletoimetamine Tingimustes määratud tarnetähtaja jooksul ei ole võimalik, või muudel juhtudel, kui Kauba tähtaegne kohaletoimetamine ei ole võimalik asjaoludel, mille eest Müüja ei vastuta, teatab sellest Müüja Ostjale viimase poolt tellimuse vormistamisel märgitud kontakttelefoni või elektronposti teel 2 tööpäeva jooksul alates Kauba kohaletoimetamisega seotud probleemi asjaolust teada saamisest vastavalt Tingimuste punktile 4.11. ning ühtlasi annab teada Ostja poolt tellitud Kauba kohaletoimetamise orienteeruva tähtaja.

5.5 Juhul, kui Kauba sihtkohta toimetamise tarnetähtaja viivitus või muu sellega seotud arusaamatus on tingitud Ostja poolt tellimuse vormistamisel esitatud isikuandmete ebatäpsusest või ebaõigsusest, ei vastuta sellise viivituse eest Müüja ning Ostjal puudub õigus Lepingu p 6.1. alusel ostu-müügilepingust taganeda.

5.6 Ostja poolt ostetud Kaup antakse sihtkohas transpordiettevõtte esindaja poolt Ostjale üle koos saatelehega. Enne saatelehe allkirjastamist tuleb Ostjal Kaup üle vaadata ja selle väliste vigastuste korral märkida saatelehele sellekohane võimalikult detailne märkus. Mittevastavast Kaubast tuleb Ostjal teatada e-posti aadressile tervistavstuudio@gmail.com, või telefonil +3724429020 või +3725143325 ning Ostja soovi korral asendab Müüja transpordiettevõtte poolt vigastatud pakendiga Kauba.

5.7 Ostja peab Kauba kättesaamisel ja selle kasutusse võtmisel arvestama, et ta avaks Kauba pakendi ettevaatlikult seda kahjustamata, et säilitada Kauba pakend, samuti Kaubale paigutatud tehasekleebised ja seerianumbrid, et välistada lepingust taganemise soovi korral sellega seonduvad riskid vastavalt Tingimuste p-le 6.8.

  1. Ostu-müügilepingust taganemine

6.1 Ostjal on õigus ostu-müügilepingust taganeda Tingimuste p-s 5.4. sätestatud juhul, s.o olukorras, kus Ostja ja Müüja vahel on ostu-müügitehing Tingimuste p 4.11. kohaselt sõlmitud, kuid Kauba kohaletoimetamine Ostja poolt määratud sihtkohta viibib Müüjast tuleneval põhjusel üle Tingimustes määratud tarnetähtaja. Ostjal on õigus sellisest lepingust taganeda 3 tööpäeva jooksul alates Müüjalt Kauba viibimise ja selle põhjuste kohta teadasaamisest, esitades Müüjale vastavasisulise kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis taganemisavalduse.

6.2 Füüsilisest isikust Ostjal on õigus taganeda ostu-müügilepingust 14 kalendripäeva jooksul alates Kauba kättesaamisest. Kauba kättesaamist tõendab Ostja allkiri Kauba saatelehel koos Kauba kättesaamise kuupäevaga. Ostu-müügilepingust taganemiseks peab Ostja saatma Müüjale nimetatud tähtaja jooksul kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis taganemisavalduse, milles Ostja märgib, kas ta soovib läbi lepingust taganemise saada Müüjalt tagasi Kauba eest makstud rahasumma või vahetada ostetud Kauba mõne muu Müüja poolt pakutava Kauba vastu. Ostja loetakse asja tagastamise kohustuse tähtaegselt täitnuks, kui ta on lepingu esemeks olnud asja tagasi saatnud käesoleva Tingimuste punkti esimeses lauses nimetatud tähtaja jooksul.

6.3 Ostjal puudub õigus Tingimuste p 6.2. alusel ostu-müügilepingust taganeda, kui ostu-müügilepingu objektiks olevaks Kaubaks on:

6.3.1 asi, mis on valmistatud, arvestades Ostja isiklikke vajadusi;

6.3.2 asi, mis on valmistatud Ostja esitatud tingimuste kohaselt;

6.3.3 asi, mida ei saa selle olemuse tõttu tagastada, mis on kiiresti riknev või mille kasutamistähtaeg on möödunud;

6.3.4  toode, mis on suletud pakendis kättesaamise hetkel, kuid mis ei ole kõlblik tagasisaatmiseks tervisekaitse või hügieenilistel põhjustel ning kui see on pärast kohale toimetamist avatud ning muudel võlaõigusseaduses  § 53 lg-s 4 loetletud juhtudel.

6.4 Ostja poolt lepingust taganemise korral kohustub Müüja tagastama Ostjale Kauba eest tasutud ostu-müügihinna ja Transpordikulu. Kui Ostja on valinud Müüja pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Müüja tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. Müüjal on õigus keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni Ostja on talle tagastanud lepingu esemeks olnud Kauba või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud.

6.5 Müüja kannab raha tagastatud Kauba eest tagasi Ostja poolt märgitud pangakontole hiljemalt 14 kalendripäeva jooksul alates taganemisavalduse jõudmisest Müüjani, eeldusel, et Ostja on sama tähtaja jooksul Kauba Müüjale tagastanud või esitanud Müüjale tõendi selle kohta, et ta on Kauba Müüjale tagasi saatnud, Kaup vastab Tingimuste p-s 6.6. sätestatud nõuetele ning ei esine alust Ostjale tagastatava summa vähendamiseks või tasaarvestamiseks vastavalt Tingimuste p-le 6.8.

6.6 Ostja poolt tagastatav Kaup peab olema komplektne (sisaldama kõiki Kauba pakendis sisaldunud esemeid). Kui Kaup on ostetud kampaania korras, kus Kaubale on lisatud veel mõni toode, tuleb Ostjal tagastada kogu komplekt, st nii Kaup kui ka teised tooted.

6.7 Ostja kannab talle Kauba tagastamisega seotud otsesed kulud. Ostja kannab Kauba tagastamisega seotud transpordikulud, välja arvatud juhul, kui Kaup ei vasta Tervistav Stuudios kirjeldatule.

6.8 Kui Ostja poolt tagastatav Kaup (ja/või Kauba pakend) on halvenenud, vigastatud või kahjustunud ning selline halvenemine/kahjustumine on põhjustatud Ostjast tulenevatest asjaoludest, on Müüjal õigus tasaarvestada Kauba väärtuse vähenemine Ostja poolt Kauba eest tasutud ning Ostjale tagastamisele kuuluva summaga. Ostja vastutab Kauba väärtuse vähenemise eest, kui väärtuse vähenemine on tingitud Kauba kasutamisest muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Lubatud viisil Kauba kasutamiseks peab Ostja käsitsema ja kasutama asja üksnes viisil nagu seda on võimalik teha jaekaupluses kauba ostmisel.

6.9 Tasaarvestamiseks saadab Müüja Ostjale tasaarvestamise avalduse Ostja poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-posti aadressile. Juhul, kui Ostja ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on Ostjal õigus kaasata Kauba väärtuse vähenemise kindlaks tegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse võrdselt Ostja ja Müüja vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ekspertiisi tulemusena ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks.

6.10 Müüjal on õigus ostu-müügilepingust taganeda Tingimuste p-s 3.4. sätestatud juhul, s.o olukorras, kus tehnilise vea tõttu on Tervistav Stuudios pakutava Kauba hind muutunud/muudetud võrreldes vastava Kauba tavalise turuhinnaga ebamõistlikult odavaks ja Müüja ei ole Kauba juures eraldi märkinud, et tegemist on tema poolt Kaubale kehtestatud allahindlusega. Müüjal on õigus ostu-müügilepingust taganeda ka Tingimuste p-s 3.5. sätestatud juhul, s.o olukorras, kus vahetult pärast Ostja poolt Kauba eest tasumist selgub, et Ostja poolt soovitud Kaup on Müüjal otsa saanud. Müüjal on õigus eelkirjeldatud tehingutest taganeda 3 tööpäeva jooksul alates tehingust teadasaamisest, esitades Ostjale vastavasisulise kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis avalduse (eelistatult Ostja poolt märgitud e-posti aadressile). Müüja kohustub tehingust taganemise korral hiljemalt 10 kalendripäeva jooksul tagastama Ostjale tema poolt Kauba eest tasutud ostu-müügihinna koos tasutud Transpordikuluga.

6.11 Lisaks Tingimuste p-des 6.1., 6.2. ja 6.10. sätestatud lepingust taganemise õigusele on nii Ostja kui ka Müüja õigustatud Tingimuste rikkumise või Kauba mittevastavuse korral kasutama ka teisi seadusest tulenevaid õiguskaitsevahendeid.

  1. Müüja vastutus Kauba mittevastavuse puhul.

7.1 Müüja vastutab Kauba lepingutingimustele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad 14 päeva jooksul arvates Kauba üleandmisest Ostjale.

7.2 Kaubal puuduse ilmnemisel peab Ostja hiljemalt kahe kuu jooksul puuduse ilmnemisest sellest Müüjat teavitama, esitades selleks Müüjale kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis pretensiooni. Ostja peab pretensioonis märkima enda nime ja kontaktandmed, pretensiooni kuupäeva, Kaubal puuduse ilmnemise kuupäeva ja puuduse kirjelduse, Müüjale puudusega Kauba suhtes esitatava nõude ning viitama või lisama pretensioonile Kauba suhtes Müüjaga sõlmitud ostu-müügilepingut tõendava dokumendi.

7.3 Ostjal on Kauba nõuetele mittevastavuse või puuduse korral õigus nõuda Müüjalt selle asendamist nõuetele vastava ja puudusteta Kauba vastu, selle võimatuse või ebamõistlikkuse korral aga taganeda Kauba suhtes sõlmitud ostu-müügilepingust.

7.4 Müüja ei vastuta Kaubal ilmnenud puuduste eest, mis on tekkinud Ostja süül või kui puudus on tekkinud Kauba mittevastava kasutamise tagajärjel.

  1. Tingimuste muutmine, vastutus, vaidluste lahendamine, autoriõigused 

8.1 Kõik autoriõigused Tervistav Stuudios esitatud teostele kuuluvad Müüjale või on Müüja selleks eelnevalt omandanud vastava õiguse. Autoriõigus laieneb ka käesolevatele kasutajatingimustele.

8.2 Ostjal õigus käesolevad kasutajatingimused salvestada, et tagada vajaduse esinemisel nende taasesitamine ostu-müügitehingu sõlmimise hetkel püsival andmekandjal.

8.3 Müüjal on õigus Tingimusi osaliselt või täielikult ühepoolselt ja ilma etteteatamata muuta. Muudatused jõustuvad alates nende avaldamisest Tervistav Stuudio koduleheküljel www.tervistavstuudio.ee. Kui Ostja esitas tellimuse enne Tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Ostja ja Müüja vahelisele õigussuhtele Ostja poolt tellimuse esitamise hetkel kehtinud Tingimusi, v.a kui seaduses või Tingimustes on ette nähtud teisiti.

8.4 Tingimuste osapooled vastutavad teineteise eest Tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses. Müüja ei vastuta Ostjale tekitatud kahju eest või Kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või Kauba kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Müüja ei saanud mõjutada ning mille saabumist Müüja ette ei näinud ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

8.5 Ostja ja Müüja vahel Tervistav Stuudio kasutamisel, ostu-müügitehingu sõlmimisel ja täitmisel tekkivad vaidlused üritavad osapooled ära lahendada läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Ostjal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või kohtusse. Kohtusse pöördumise korral on Ostja ja Müüja leppinud kokkuleppelise kohtualluvusena kokku Müüja asukohajärgse kohtu.

8.6 Kui Ostja on juriidiline isik või füüsilisest isikust ettevõtja, siis ostu-müügilepingule ei kohaldu tarbija eriõigusi puudutavad sätted (nn tarbijakaitsesätted).

Viimati uuendatud 11.2022

Shopping Cart
Scroll to Top