Multi Aminos Plus aminohapete kompleks N120

49,00  (sisaldab KM-i)

Esmaklassiline aminohapete kompleks, mis on loodud toetama optimaalset valkude biosünteesi, ühendab endas peamist aminohapete mustrit (Master Amino Acid Pattern (MAP), mille tuvastas dr Lucà-Moretti, koos meie elutähtsa aminohappekompleksiga, mis koosneb GABA-st, L-glutatioonist, L-karnitiinist, tauriinist ja glütsiinist, L-teaniin ja hiina jamsist (kasvatatud ilma taimekaitsevahenditeta).

Jaga infot sõbraga:

Inimese organism vajab iga minut 22 kindlat aminohapet ehk valku. Valkudel on väga palju erinevaid ülesandeid nii raku kui kogu organismi  biokeemilisel tasandil. On teada, et rakud toodavad osasid valke ise ja et valgud koosnevad aminohapetest. Asendamatuid  aminohappeid peab saama toidust. Seda kõike vajab organism pidevalt 24/7.

Sageli painavad inimesi päeva lõpus või peale stressirohket päeva või olukorda imelikud ja vastuolulised isud. Painavate isude põhjust on seletatud rakkude energeetilise näljaga, mis võib olla tingitud mineraalide- , vee ja aminohapete puudusest. Rakud vajavad midagi neist ja ajus käivitub näljakeskus, mis paneb  otsima puuduvat ainet toidust. See „midagi“ võib olla suure tõenäosusega  aminohapped, mida peame saama toidust ja  rakud ise ei tooda.

Valgudefitsiit ja kehakaalu probleemid ning eriti selle langetamise keerukus, on teadlaste sõnul omavahel seotud.

Selge on, et raske haiguse ja  agressiivse ravi korral  ning suurenenud stressi perioodil (nii vaimse kui füüsilise- sport)  ning vananevas organismis, on teatud valkude süntees häiritud või puudus ja kogu keha funktsioneerimine on puudulik. Parkinsoni ja Altsheimeri tõbe  on samuti valkude defitsiidiga kuidagiviisi seotud, mis pole veel  teaduse lõplikku avastusse jõudnud.

Olulisemad bioaktiivsed komponendid.
  • Optimaalne segu kääritamise teel toodetud 100% vegan aminohapetest, aga ka amiinidest, peptiididest ja esmaklassilistest koostisosadest nagu autentne Carnipure® L-karnitiin.
  • Peamine aminohapete kompleks pluss olulised, mittestandardsed aminohapped ja peptiidid.
  • Ülimalt optimeeritud peamine aminohappe muster (MAP), mille tuvastas prof dr Moretti.
  • 8 asendamatust aminohappest koosnev segu optimaalseks valkude biosünteesiks.
  • Pluss: Vital Amino Complex oluliste aminohapete, amiinide ja peptiididega GABA, L-glutatiooni, Lkarnitiini, tauriini, glütsiini, L-teaniiniga.
  • Autentne Carnipure® L-karnitiin (100% puhas).
  • Looduslik L-glutatioon, mis on toodetud keefiri kääritamisel.
  • Taimne L-teaniin kõrgekvaliteediliste rohelise tee lehtede ekstraktist.
  • Hiina jamsipulber: rikas mineraalide, aminohapete, mikroelementide ja fütotoitainete poolest 100% vegan aminohapped, mis saadakse peamiselt taimsel kääritamisel.
  • Ei sisalda soja ega GMO-sid, ilma lisanditeta

Lüsiin: soodustab aju arengut. Ta on maksa ja sapipõie koostises, mis kiirendab rasvade ainevahetust, reguleerib käbinääret, piimanäärmeid, kollaskeha ja munasarja ning takistab raku lagunemist. Lüsiin on põhiline asendamatu aminohape. Teraviljas vähese sisalduse ja hävimise tõttu toiduainete töötlemise ajal on lüsiini puudus.

Lüsiini puuduse sümptomiteks on väsimus, nõrkus, iiveldus, oksendamine, pearinglus, söögiisu, kasvupeetus ja aneemia. Lüsiin on peamine materjal, mis aitab kaasa teiste ainete imendumisele ja kasutamisele toidust. Alles siis, kui keha on varustatud piisava lüsiiniga, toimub valkude imendumine. Lüsiin reguleerib ainevahetuse tasakaalu ja  annab struktuurse komponendid karnitiini sünteesiks, mis viib rakkudes rasvhapete sünteesini. Väikese koguse lüsiini lisamine toidule stimuleerib pepsiini (maohappe) sekretsiooni ning parandada valkude lagundamist maos. Lüsiin suurendab ka kaltsiumi imendumist ja akumuleerumist kehas, kiirendada luude taastumist ja kasvu. Lüsiini puudumine võib põhjustada maohappe sekretsiooni vähenemist, mis põhjustab anoreksiat ja toitumisaneemia, mille tagajärjeks on kesknärvisüsteemi häired.

Trüptofaan: soodustab mao- ja pankrease mahla tootmist Trüptofaani saab muuta inimese ajus oluliseks neurotransmitteriks —- 5-hüdroksütrüptamiin ( 5-HTP), mis pikendab une kestust ja parandab kvaliteeti.

Kui 5-HTP sisaldus looma ajus väheneb, tekib ebanormaalne käitumine, hullumeelsus, tekivad hallutsinatsioonid ja unetus. Esineb paljudes kudedes, sealhulgas trombotsüütides ja soole limaskesta rakkudes. Vigastatud organism peatab verejooksu 5-HTP vabanemisega. Trüptofaani kasutatakse sageli depressiooni vastase ainena ja meeleolu parandava toidulisandina.

Fenüülalaniin: osaleb neerude ja põie funktsioonis. Fenüülalaniin on inimkeha jaoks üks asendamatuid aminohappeid. Toidu kaudu saades, osa fenüülalaniinist kasutatakse valgusünteesiks ja ülejäänu muudetakse türosiiniks, mis on oluline kilpnäärme tööks.

Metioniin: on hemoglobiini, koe ja vereseerumi koostisosa, mis soodustab põrna, pankrease ja lümfi funktsioone. Metioniin on väävlit sisaldav asendamatu aminohape, mis on tihedalt seotud  ainevahetusega. Metioniini puudus põhjustab isukaotust, kasvu aeglustumist või kaalutõusu peetust, neerudesse ja maksa raua kogunemist jne.

Puudus võib põhjustada maksa nekroosi või fibroos ( sidekoestumist). Metioniin metüülib (lagundab) toksilisi  aineid või ravimeid. Seega saab metioniini kasutada maksahaiguste ja – kahjustuste ennetamiseks ja raviks: kroonilise või ägeda hepatiidi ja tsirroosina jne ning kahjulike ainete toksilisuse leevendamisel: nagu arseen, elavhõbe, alumiinium, kloroform, süsiniktetrakloriid, benseen, püridiin ja kinoliin jn.

Treoniin: vajalik teatud tüüpi aminohapete funktsiooni tasakaalu saavutamiseks. Treoniini struktuuris on hüdroksüülrühm, mis hoiab inimese nahas vett. Mängib olulist rolli rakumembraani kaitsmisel ning soodustab  fosfolipiidide sünteesi ja rasvhapete oksüdatsiooni, parandades rakkude uuenemist ja ennetab maksa rasvumist. Treoniin osaleb üksikamiidi  streptozototsiin tootmises, mis on kõrge efektiivsusega ja madala allergeensusega kehasisene antibiootikum.

Valiin, leutsiin ja isoleutsiin on hargnenud ahelaga aminohapped ja samuti asendamatud aminohapped.

Isoleutsiini  (L-Leutsiin) võib kasutada neuroloogiliste häirete, isutuskaotuse ja aneemia raviks, mängib olulist rolli lihasvalkude ainevahetuses. Isoleutsiin: osaleb harknääre, põrna ja hüpofüüsi reguleerimises.

Valiin: mõjub kollaskehale, galaktohormoonile ja munasarjadele. Kui valiini tase on madal, tekib hormoonide tootmises tasakaalustamatus. Soodustab aju arengut. Valiin on maksa ja sapipõie koostises, mis kiirendab rasvade ainevahetust, reguleerib käbinääret, piimanäärmeid, kollaskeha ja munasarja ning takistab raku enneaegset hävimist.

4 KAPSLIT SISALDAB % NRV*
Master Amino Acid Complex
L-Leutsiin⤉ 475mg -**
L-Valiin⤉ 402mg -**
L-Isoleutsiin⤉ 347mg -**
L-Lüsiin⤉ 347mg -**
L-Fenüülalaniin⤉ 311mg -**
L-Threoniin⤉ 256mg -**
L-Metioniin⤉ 164mg -**
L-Trüptofan⤉ 91mg -**
Vital Amino Complex
L-Glutamiin⤉ 222mg -**
L-Theaniin (rohelise tee ekstrakt) 102mg -**
Tauriin (farmatseutiline klass) 101mg -**
L-Glütsiin (farmatseutiline klass) 51mg -**
L-Carnitiin (Carnipure®) 51mg -**
L-Glutathion⤉ 41mg -**
GABA⤉ 41mg -**
Hiina jamssi pulber 24mg -**
* Toitainete võrdlusväärtus
** ööpäevane vajadus ei ole kindlaks määratud
⤉ saadakse fermentatsiooni käigus

Koostis: L-leutsiin ⤉, L-valiin ⤉, L-isoleutsiin ⤉, L-lüsiin ⤉, L-fenüülalaniin ⤉, L-treoniin ⤉, L-glutamiin ⤉, L-metioniin ⤉, L-teaniin (rohelise tee ekstraktist). ), tauriin, L-trüptofaan ⤉, L-karnitiin (Carnipure®), glütsiin, GABA ⤉, vähendatud L-glutatioon ⤉, hiina jamssipulber*. * kasvatatud ilma taimekaitsevahenditeta ⤉ toodetud kääritamise teel. Kapsli kest: hüdroksüpropüülmetüültselluloos.

ANNUSTAMINE: 4 kapslit päevas koos 200 ml veega.

Mitte ületada soovitatud annust. Toidulisandid ei saa asendada tasakaalustatud, mitmekülgset toitumist ja tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Hoida jahedas, kuivas kohas otsese päikesevalguse ja kuumuse eest kaitstult.

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Multi Aminos Plus aminohapete kompleks N120
49,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top