B-vitamiinide kompleks B-100 N60 tabl. (Lamberts, UK)

29,00  (sisaldab KM-i)

  • sisaldab B-grupi vitamiine, mis on vajalikud kehale energia tootmiseks ning närvisüsteemi ja seedesüsteemi funktsiooniks
  • lisaks inositooli ja koliiniga
  • kõrge, kuid ohutu annus aitab kiirelt katta keha suurenenud B-vitamiinide vajaduse
Jaga infot sõbraga:
Lamberts vitamiin B-100 kompleks on kõrgete B-grupi vitamiinide sisaldustega toode, mis on kasulik olukordades, kui vajatakse B-vitamiinide tarbimise kiiret suurendamist või kui toitumine võib olla toitainetevaene. Tavapraktikas sobib toode lühiajaliseks kasutamiseks (tavaliselt 2 kuud).

Sisaldab suures kontsentratsioonis inositooli ja „ajutoitu“ koliini. Lisaks ka foolhappe ja B6-vitamiini head taset, millel on oluline roll kardiovaskulaarses tervises tänu oma rollile vere homotsüsteiini reguleerimisel.

Peaaegu kõik organismis toimuvad protsessid vajavad B-vitamiine. Need on vajalikud energia vabastamiseks toidust, terve närvisüsteemi ja seedeelundkonna korrapäraseks toimimiseks. Nad aitavad kaasa immunsüsteemi normaalsele toimimisele ja normaalsele psühholoogilisele funktsioonile ning aitavad vähendada kurnatust ja väsimust. Lisaks eelnevale tagavad B-vitamiinid terve naha, juuksed ja küüned.

B1 vitamiin (tiamiin) aitab vabastada toidust energiat. Selle puudus võib põhjustada väsimust, lihaste nõrkust, kardiovaskulaarseid probleeme.

B2 vitamiin (riboflaviin) on vajalik energia tootmiseks ning metülatsiooni funktsioonideks. Metülatsioon on vaimse ja füüsilise tervise seisukohalt tähtsuselt teine bioloogiline protsess.

B3 vitamiin (niatsiin ja nikotiinamiid) omab rolle energia tootmises, kolesterooli metabolismis, DNA paranduses ning raku diferentseerumises. Selle vitamiini puudus võib põhjustada väsimust ning lihaste nõrkust, dermatiiti.

B5 vitamiin (pantoteen hape) toetab energia tootmist ning neerupealsete tööd.

B6 vitamiin (püridoksiin) aitab reguleerida vere glükoosi taset ning osaleb punaste vereliblede, RNA, DNA ja ajukemikaalide sünteesis.

Biotiin aitab toetab juukseid ja küüsi ning aitab kontrollida vere glükoosi taset.

B12 vitamiin ja foolhape on vajalikud punaste vereliblede, hemoglobiini ja DNA  moodustamiseks. Samuti on need hädavajalikud loote arenguks ning üleüldiseks rakkude ja kudede taastumiseks.

Selleks, et organism saaks kõiki vajalikke B-grupi vitamiine, on vaja toituda väga mitmekesiselt. Osasid B-grupi vitamiine leidub ainult teatud toitudes, seega on toitumisel oluline jälgida, et ei välistataks ühtegi toidugruppi. Nt. vitamiini B12 leidub ainult loomsetes produktides ning foolhapet rohelistes lehtköögiviljades. B-vitamiinide rikas toitumine sisaldab juurviljade, pähklite, seemnete, piimatoodete, kala, liha, muna ning täisteratoodete tarbimist.

Meie keha ei talleta neid mikrotoitaineid ning selleks, et B-vitamiinide tase meie organismis ei langeks, tuleb neid tarvitada igapäevaselt.

Kes võiksid Lamberts B-vitamiinide B-100 kompleksi tarvitada

  • inimesed, kellel on vaja B-vitamiinide tarbimise kiiret suurendamist
  • inimesed, kelle toitumine võib olla toitainetevaene
  • inimesed, kes soovivad tugevdada oma immuunsüsteemi
  • inimesed, kes soovivad vähendada väsimust ja kurnatust
  • inimesed, kes soovivad toetada enda naha, küünte ja juuste heaolu ja tervist
  • inimesed, kes tarbivad harva rohelisi lehtköögivilju

Päevane annus 1 tablett sisaldab:

1 tablett %NRV
B1-vitamiin (tiamiin) 100 mg 9090
B2-vitamiin (riboflaviin) 100 mg 7143
B3-vitamiin (niatsiin) 100 mg 625
B6-vitamiin 10 mg 714
Foolhape 400 μg 200
B12-vitamiin 100 μg 4000
Biotiin 100 μg 200
Pantoteenhape (B5-vitamiin) 100 mg 1667
Koliinbitartraat 100 mg
Inositool 100 mg
P-aminobensoehape (PABA) 30 mg

%NRV- % päevasest võrdluskogusest täiskasvanutel

Koostisosad: mahuaine tselluloos, happesuse regulaator dikaltsiumfosfaat, tiamiinmononitraat, pantoteenhape (kaltsiumpantotenaat), müo-inositool, riboflaviin, niatsiin (nikotiinamiid), koliinbitartraat, emulgaator hüdroksüpropüültselluloos, paakumisvastased ained ränidioksiid, stearhape ja  magneesiumstearaat, para-aminobensoehape, ristseotud tselluloosikummi, B6-vitamiin (püridoksiinvesinikkloriid) glaseeraine hüdroksüpropüülmetüültselluloos, niiskusesäilitaja glütserool, foolhape, vitamiin B12 (metüülkobalamiin), biotiin. Toode ei sisalda: nisu, gluteen ja gluteeni sisaldavaid ühendeid, oder, soja, muna, piim (ja piimaproduktid), laktoos, pähklid, sulfiteid, seller, kala, koorikloom, pärm.

Annustamine: 1 tablett päevas koos toiduga. Mitmete B-grupi vitamiinide kasutamiseks on kehal vaja ka magneesiumi, mistõttu võib olla soovituslik lisaks B-vitamiinidele juurde võtta ka magneesiumi.

Mitte tarvitada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Hoida lastele kättesaamatus kohas! Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Säilitada toatemperatuuril, kuivas.

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
B-vitamiinide kompleks B-100 N60 tabl. (Lamberts, UK)
29,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top