NatAspin H (nattokinaas) N30 kapslid vereringe parandamiseks (Šveits)

19,00  (sisaldab KM-i)

Natokinaasi ja oliividest saadud hüdroksütürosooli kombinatsioon on mõeldud kasutamiseks patsientidele, kellel on vereringe- ja trombootiliste sündmuste oht.

Jaga infot sõbraga:
NatAspin H on ainus kombinatsioon standardiseeritud natokinaasi ensüümist ja hüdroksütürosoolist (oliividest), mida Eesti apteekides pakutakse vereringe parandamiseks. See on väärtuslik toode, mis on loodud ainult toitumise reguleerimiseks vereringehäirete ja verehüüvete ohu korral.

Hüdroksütürosool on polüfenool ja sel on antioksüdantsed omadused. Madala aktiivsusega põletik ja oksüdatiivne stress on olulised tegurid ateroskleroosi kujunemisel. On tõestatud, et lisandina tarvitatavad antioksüdandid suudavad hoida ära või pidurdada ateroskleroosi teket ja seetõttu on hürdoksütürosoolil koos nattokinaasiga veelgi tugevam kardiovaskulaarseid haigusi ennetav toime.

Nattokinaas on ensüüm, mida saadakse nattost, Jaapani toit mis on valmistatud sojaubadest. Ainus nattokinaasi allikas on pärit natto-st ja seda saab toota ainult selle konkreetse kääritamisprotsessi abil. Ekstraheeritud ensüümist valmistatakse kapslid ja tabletid, ehkki Jaapanis võib seda leida ka pulbrina.

Nattokinaas on kasulik südame- ja veresoonkonnahaigustega inimestele, kuna aitab vereringet takistavate verehüüvete lagundamisel.

Mille puhul nattokinaas aitab hästi?
Süvaveenitromboos

Süvaveenitromboos (DVT) on meditsiiniline termin, mida kasutatakse verehüübe kirjeldamiseks süvaveenis. See kipub mõjutama vanemaid inimesi, kes on rasvunud ja kellel on vereringeprobleemid.

Ajakirjas Scientific Reports avaldatud 2015. aasta uuring teatas, et nattokinaasi ühekordne 100 milligrammi (mg) annus suu kaudu manustatuna suutis fibriini (vere hüübimises osalev valk) lagundada tõhusamalt kui platseebo. See toimis ka tugeva antikoagulandina (vere vedeldajana), vähendades vere hüübimisvalgu.

Uuringute kohaselt võivad nattokinaasi toidulisandid pakkuda kaitset DVT vastu, takistades trombide teket.

Ateroskleroos

Ateroskleroos, mida nimetatakse ka “arterite kõvenemiseks”, on põhjustatud rasvade naastude moodustumisest arteriaalsetele seintele.

Hiinast pärit 2018. aasta uuringus, milles osales 76 ateroskleroosiga täiskasvanut, teatati, et osalejatel, kes said nattokinaasi ööpäevases annuses 150 mg ööpäevas, vähenes arteriaalne naastu 36,6%, võrreldes ainult 11,5% -ga patsientidest, kellele manustati 20 mg simvastatiini. Lisaks tõstis nattokinaas “hea” HDL-kolesterooli taset seal, kus simvastatiin seda ei teinud.

Insult

Südame-veresoonkonna haigused ja aju tervis on tihedalt seotud. Viimastel aastatel on olnud ettepanekuid, et nattokinaasil võivad olla neuroprotektiivsed omadused, mis peatavad haiguse progresseerumise insuldiga inimestel.

Ajakirjas Stroke tehtud 2015. aasta uuring teatas, et süstitud nattokinaas võib parandada aju verevarustust insuldi järgselt. Süstides labori hiirtele enne indutseeritud insuldi kolme annusega nattokinaasi, leidsid teadlased, et aju väiksemad anumad olid blokeerimata, piirates kudede kahjustuste levikut.

Fibriini lagundamise võime (viidatud kui fibrinolüüsile) muudab nattokinaasi ideaalseks kandidaadiks uuringus mitte ainult insuldi, vaid ka muude fibrinolüüsi kahjustustest mõjutatud seisundite, sealhulgas Alzheimeri tõve osas.

Võimalikud kõrvaltoimed

Jaapanis peetakse nattokinaasi ohutuks, ehkki selle pikaajalise toime kohta on vähe andmeid.

Kuna nattokinaas võib mõjutada vereringet ja keemiat, tuleks seda teatud rühmades kasutada ettevaatusega:

  • Verejooksuhäiretega, näiteks hemofiiliaga inimesed, kellel nattokinaas võib sümptomeid halvendada
  • Inimesed, kes võtavad verevedeldajaid, sealhulgas varfariini, kelle puhul nattokinaas võib soodustada verejooksu ja kergeid verevalumeid
  • Madala vererõhuga, tuntud ka kui hüpotensioon, inimesed, kelle nattokinaas võib põhjustada peapööritust, peavalu, pearinglust ja minestamist
  • Hüpertensioonivastaseid ravimeid kasutavad inimesed, näiteks AKE inhibiitorid ja kaltsiumikanali blokaatorid, kelle puhul nattokinaas võib tugevdada ravimi toimet
  • Nattokinase tuleb ka peatada vähemalt kaks nädalat enne plaanilist operatsiooni, et vähendada liigse verejooksu riski.

Uuringute vähesuse tõttu ei tohiks nattokinaasi kasutada lastel ega raseduse või rinnaga toitmise ajal.

Koostis: Paakumisvastane aine – mikrokristalne tselluloos, kapsli kest (stabilisaator – hüdroksüpropüülmetüültselluloos, toiduvärv – kaltsiumkarbonaat, vesi), kääritatud sojaekstrakt (sisaldab nattokinaasi), oliivi (Olea europaea) vilja ekstrakt, paakumisvastased ained – ränidioksiid ja rasvhapete magneesiumsoolad.

1 kapsel (0,46 g) sisaldab:
Kääritatud sojaekstrakt:
– nattokinaasi 100 mg
2000 FU*
Oliivivilja ekstrakt 60 mg
*Fibriiniühik (FU- Fibrin Unit).

Kasutamine: Täiskasvanutel võtta 1 kapsel päevas klaasi veega 30 minutit enne sööki.

Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust! Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana! Ravimeid kasutavad isikud peaksid toodet tarbima üksnes meditsiinilise järelevalve all. Ei sobi rasedatele ega imetavatele naistele. Oluline on mitmekülgne ja tasakaalustatud toitumine ja tervislik elustiil. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Turustaja: Valentis Baltic UAB

Tootja, pakendaja: Valentis AG, CH-6982 Agno-Lugano, Šveits

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
NatAspin H (nattokinaas) N30 kapslid vereringe parandamiseks(Šveits)NatAspin H (nattokinaas) N30 kapslid vereringe parandamiseks (Šveits)
19,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top