Tsink 20 mg C-vitamiini ja brokoliga N60 kaps. (Nutridream)

18,00  (sisaldab KM-i)

Tsink (20 mg) C-vitamiini ja brokoliga kapslid on sobilikud kasutamiseks:

  • Nii naistele kui ka meestele
  • Immuunsuse tugevdamiseks, eriti sügistalvisel perioodil
  • Viljakuse toetamiseks
  • Küünte ja juuste kasvuks ning tugevdamiseks
  • Nahas oleva kollageeni moodustumiseks
  • Nägemise normaalsena hoidmiseks
Jaga infot sõbraga:
Toidulisand immuunsuse, naha, küünte, juuste, nägemise ja viljakuse heaks.

Tsinkdiglütsinaat (Albion Laboratories, Inc.) on kelaadi vorm, mis koosneb tsingist ja kahest glütsiinimolekulist (organismis laialt levinud aminohape). Moodustunud kompleksühend annab tsingile neutraalse laengu ja stabiilse struktuuri, mis aitab kogu ühendil paremini imenduda. See tagab võrreldes teiste tsingiühenditega ka parema biosaadavuse (1), kuna tavapärased imendumist takistavad tegurid, nagu toidus sisalduvad polüfenoolid ja fütaadid, ei sega enam ioniseerimata tsingi imendumist. Tänu heale imendumisele ja biosaadavusele avaldab tsinkdiglütsinaat meie organismile vähem kõrvaltoimeid (2).

Tsink toetab immuunsüsteemi ning kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest. Samuti parandab tsink süsivesikute, rasvhapete ja makrotoitainete ainevahetust ning valgu- ja DNA-sünteesi. Lisaks aitab tsink hoida luid, juukseid, küüsi, nahka ja nägemist normaalsena ning toetab kognitiivset talitlust. Tsink mõjub hästi viljakusele ja reproduktsioonile ning hoiab vere testosteroonitaseme normaalsena. (3)

Nii nagu tsink, aitab ka C-vitamiin kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ning kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest. Lisaks on sel positiivne toime nahale, kuna soodustab kollageeni moodustumist. (3) Tsink ja C-vitamiin lühendavad koos külmetushaiguse sümptomite kestust (4).

Spargelkapsa ehk brokoli (Brassica oleracea var. italica) idud sisaldavad rohkelt vitamiine, nagu C-, K- ja A-vitamiin ja foolhape, ning mineraale, nagu raud ja kaltsium (5). Lisaks leidub brokolis sulforafaani, mis on looduslik taimne ühend ning mida on seostatud mitme tervisele kasuliku toimega, näiteks seedimise soodustamise (6) ja põletiku vähenemisega (7).

Kasutamine: Täiskasvanutele (alates 18. eluaastast) 1 kapsel päevas koos veega. Vajadusel võtta koos toiduga.

Päevane annus sisaldab: 1 kapsel NRV*
Tsink 20mg 200%
C-vitamiin 300mg 375%

* protsent päevasest võrdluskogusest (Nutrient Reference Value)
– puudub soovituslik päevane võrdluskogus

Koostisosad: L-askorbiinhape, spargelkapsa ehk brokoli (Brassica oleracea var. italica) idude ekstrakt, tsinkdiglütsinaat (Albion Laboratories, Inc.), hüdroksüpropüülmetüültselluloos (kapslikest), magneesiumstearaat (paakumisvastane aine).

Toode ei sisalda: Kunstlikke lõhna-, maitse- ja säilitusaineid, toiduvärve, magusaineid, suhkrut, gluteeni, kala, soja, muna, laktoosi, pähkleid, sulfiteid ega geneetiliselt muundatud koostisosi.

Toidulisand ei ole mõeldud mitmekesise toitumise asendamiseks! Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili! Raseduse ja imetamise korral konsulteerida arstiga. Päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust ei tohi ületada! Hoida lastele kättesaamatus kohas! Hoida originaalpakendis ning toatemperatuuril kaitstuna niiskuse ja otsese päikesevalguse eest. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

    DiSilvestro, R. A., Koch, E., Rakes, L. (2015). Moderately high dose zinc gluconate or zinc glycinate: effects on plasma zinc and erythrocyte superoxide dismutase activities in young adult women. Biological Trace Element Research, 168, 11–14.
    Gandia, P., Bour, D., Maurette, J. M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate) after a single administration to twelve healthy female volunteers. International Journal for Vitamin and Nutrition Research, 77(4), 243–248.
    Euroopa Toiduohutusameti (EFSA, EU Food Safety Agency) poolt aktsepteeritud tervisealased väited, komisjoni määrus (EL) nr 432/2012.
    Singh, M, Das R. R. (2013). Zinc for the common cold. Cochrane Database of Systematic Reviews, 18(6), CD001364.
    The health benefits of broccoli. https://www.medicalnewstoday.com/articles/266765.
    Yanaka, A. (2018). Daily intake of broccoli sprouts normalizes bowel habits in human healthy subjects. Journal of Clinical Biochemistry and Nutrition, 62(1), 75–82.
    López-Chillón, M., Carazo-Díaz, C., Prieto-Merino, D., Zafrilla, P., Moreno, D. A., Villaño, D. (2018). Effects of long-term consumption of broccoli sprouts on inflammatory markers in overweight subjects. Clinical Nutrition (Edinburgh, Scotland), 38(2), 745–752.
Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Tsink 20 mg C-vitamiini ja brokoliga N60 kaps. (Nutridream)
18,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top