Adaptogeen CigaPan kapslid N30 (Venemaa)

26,00  (sisaldab KM-i)

Sisaldab põhjapõdra sarve pulbrit.

Toimelt aitab kaasa:

 • Normaliseerida ainevahetusprotsesse
 • Kõrvaldada kroonilist väsimussündroomi
 • Tugevdab luu- ja lihaskonna süsteemi
 • Stimuleerib keha kaitsefunktsioone
Jaga infot sõbraga:
Looduslik kompleks, mis koosneb 100% põhjapõdra luustunud sarve koest, mis sisaldab: 11 vitamiini, 63 mikro- ja makroelementi, 20 aminohapet. CigaPan on ohutu, mittetoksiline, antimutageenne ega põhjusta kõrvaltoimeid. CigaPani võimaliku toksilisuse ja kahjulike pikaajaliste tagajärgede (mutageensed, embrüotroopsed jne) mõju hindamine näitas selle kasutamise täielikku ohutust.

Toode on auhinnatud mitmete rahvusvaheliste auhindadega.

Koostisesse kuuluvad:

Mineraalained: Kaltsium, fosfor, räni, kroom, raud, jood, magneesium, tsink, seleen, molübdeen, kaalium, naatrium

Aminohapped (valgud): proliin, glütsiin, arginiin, valiin, asparagiinhape, glutamiinhape, treoniin, seriin, alaniin, metioniin, leutsiin, tsüstiin, histidiin

Vitamiinid: B5, B1, B6, B12, PP , B9, B7, A, E, D, C, mesoinositool (B8)

Täiendavad ained: oomega, koensüüm Q10, kollageen, multivitamiinid, monovitamiinid

Hüdroksüapatiit on kaltsiumi ja fosfori allikas, mis on vajalikud luu mineraliseerumiseks, osalevad luukoe moodustumisel, hammaste mineraliseerumisel, vere hüübimisel, närvijuhtivusprotsesside ja lihaskontraktsioonide reguleerimisel ning südametegevuse stabiilsuse säilitamisel, vajalik närvisüsteemi, neerude ja teiste organite normaalseks toimimiseks. Fosfor on osa ATP-st, mis on keha peamine energiaallikas.

Osseiin on luu ja naha orgaaniline rakuväline maatriks, mis koosneb 95% kollageenist. Toimib IGF I, II ja teiste kasvufaktorite (kollageen, luu morfogeensed valgud) allikana.

Mieraalid:

Kroom (≤ 2,4) – osaleb süsivesikute ainevahetuses, insuliini sünteesi protsessis, stimuleerib glükoosi imendumist lihaskoes. Räni (≤ 1360) – mängib olulist rolli side- ja kõhrekoe moodustumisel, aidates tugevdada naharakke, juukseid ja küüsi. Osaleb luude ja hammaste mineralisatsioonis. Mängib olulist rolli südame-veresoonkonna süsteemi normaalse funktsionaalse seisundi säilitamisel, edendades veresoone seina terviklikkust ja elastsust. Boor (≤ 96) – reguleerib paratüreoidhormooni aktiivsust, kaltsiumi, magneesiumi, fosfori ja kolekaltsiferooli metabolismi ning osaleb immunoloogilise seisundi korrigeerimises.

Molübdeen (≤ 1) – aitab kaasa normaalsele süsivesikute ja rasvade ainevahetusele. Vajalik aneemia, impotentsuse ennetamiseks; ennetab mineraalide ainevahetuse häireid ja kaariest. Seleen (≤0,8) – on väljendunud antioksüdantsete omadustega; stimuleerib antikehade teket, suurendades organismi kaitset nakkushaiguste, sealhulgas külmetushaiguste vastu. Osaleb erütropoeesis. Vanaadium (≤ 0,4) – pärsib kolesterooli sünteesi, vähendab ateroskleroosi tekkeriski. Koobalt (≤ 0,4) – on osa vitamiinist B12 ja vajalik hemoglobiini sünteesiks. Osaleb rasvhapete ja süsivesikute ainevahetuses.

Vitamiinid: askorbiinhape (C), pantoteenhape (B5), püridoksiin (B6), tiamiin (B1), nikotiinhape (PP), retinoolestrid (A), tokoferoolid (E), kolekaltsiferool (D3) – leidub madalas bioloogilises koguses kontsentratsioonid. Väikestes kogustes on need vajalikud keha normaalseks toimimiseks, vaimse ja füüsilise töövõime suurendamiseks; on osa kõige olulisematest ensüümidest, mis reguleerivad ainevahetusprotsesse.

Valgud (vähemalt 40%), kollageen (38,7%), 20 aminohapet: glütsiin – 8%, proliin – 5%, glutamiinhape – 5%, alaniin – 3%, asparagiinhape – 2,8%, hüdroksüproliin – 2,4%. leutsiin – 1,5%, valiin – 1,2% jne, sealhulgas hädavajalikud. Aminohapped on plastiline materjal kõigi valgustruktuuride sünteesiks. Keha kasutab neid enda kasvuks ja taastumiseks, erinevate hormoonide, ensüümide ja antikehade tootmiseks.

Üldised lipiidid (0,4%), sealhulgas fosfolipiidid (56,4 µg/400 mg), on vajalikud rakumembraanide struktuurse terviklikkuse säilitamiseks; osaleda nende retseptori-, barjääri- ja transpordifunktsioonides; osaleda lipiidide metabolismi reguleerimises. Nad mängivad olulist rolli metaboolses ainevahetuses, samuti keha võõrutusprotsessides.

Nukleiinhapped (RNA + DNA), nukleotiidid ja nukleosiidid – 0,43% – keha tervikliku ja immunoloogilise homöostaasi üks olulisi komponente. Samuti on tõestatud järgmised nukleiinhapete omadused: radioprotektiivne, immunomoduleeriv (stimuleerib organismi vastupanuvõimet erinevatele infektsioonidele), võime parandada vere rakulist koostist, suurendab hemoglobiinisisaldust, vähendab närvisüsteemi erutatavust, suurendab lihasjõudu. Nukleotiidid ja nukleosiidid vastutavad vähivastase ja põletikuvastase toime eest.

Rasvhapped (küllastunud ja küllastumata) on vajalikud uute rakkude tekkeks ja olemasolevate normaalseks funktsioneerimiseks. PUFA-d on vajalikud ka prostaglandiinide, hormoonitaoliste ainete tootmiseks, mis reguleerivad kõigi kehasüsteemide, sealhulgas südame-veresoonkonna, immuunsüsteemi, reproduktiiv- ja kesknärvisüsteemi tööd.

Ained, mis on vajalikud:

 • immuunsüsteemi tugevdamine: germaanium (0,08), titaan (6,6), tsink (40)
 •  viirusevastase kaitse aktiveerimine: vismut (<0,01), hõbe (0,06)
 •  endokriinsüsteemi töö: jood (2,8), broom (1,5)
 •  süsivesikute ainevahetuse reguleerimine: mangaan (2,2), liitium (0,36)
 •  hematopoeetilised protsessid: raud (41,2), vask (0,16), nikkel (0,21)
 •  südame-veresoonkonna süsteemi reguleerimine: kaalium (112), naatrium (1800), kloor (0,4), magneesium (1520), tsirkoonium (0,28)
 •  sidekoe moodustumine ja tugevdamine: alumiinium (148), fluor (<4)

Funktsionaalsuses osalejad:

 • aju intellektuaalses aktiivsuses: kuld (0,02), tallium (>0,02), telluur (<0,04), tina (0,04)
 • närvisüsteemi talitluses: rubiidium (1,36)
 • hormoonide, ensüümide, vitamiinide sünteesis: hõbe (0,06), berüllium (<0,4)
 • nägemisorganite töös: baarium (104)
 • immuunkaitse reguleerimisel: volfram (0,24), ruteenium (0,04)
 • eluea pikenemisel: ütrium (0,2), pallaadium (0,24)

Süsivesikud kokku -0,42%

Vaatamata sellele, et suurem osa põhjapõdrasarve pulbris sisalduvatest bioaktiivsetest ainetest on madalas bioloogilises kontsentratsioonis, on need ainevahetuse vajalikud komponendid, biokeemiliste protsesside katalüsaatorid ning mängivad olulist rolli organismi toimimises ja kohanemises.

Kasutamine: Lapsed (12+) 1 kapsel (igaüks 400 mg) 1-2 korda päevas koos toiduga. Täiskasvanud 2 kapslit (igaüks 400 mg) 1-2 korda päevas koos toiduga. Ravi kestus: 1-2 kuud. Kuuri soovitatakse korrata  2-3 kuu pärast.

Maaletooja Vitateka OÜ, Mõisavahe tee 5, Kostivere Harjumaa

 

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
Adaptogeen CigaPan kapslid N30 (Venemaa)
26,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top