B-vitamiinide kompleks B-50 tabl. N60 (Lamberts)

21,00  (sisaldab KM-i)

Lambertsi B-vitamiinide kompleks on optimaalne lisand, mis sisaldab kõiki olulisi B-grupi vitamiine.

Jaga infot sõbraga:

 Lambertsi B-vitamiinide kompleks on optimaalne lisand, mis sisaldab kõiki olulisi B-grupi vitamiine.

Peaaegu kõik organismis toimuvad protsessid vajavad B-vitamiine. Need on vajalikud energia vabastamiseks toidust, terve närvisüsteemi ja seedeelundkonna korrapäraseks toimimiseks. Nad aitavad kaasa immunsüsteemi normaalsele toimimisele ja normaalsele psühholoogilisele funktsioonile ning aitavad vähendada kurnatust ja väsimust. Lisaks eelnevale tagavad B-vitamiinid terve naha, juuksed ja küüned.

B1-vitamiin (tiamiin) aitab vabastada toidust energiat. Toetab närvisüsteemi, lihaste ja südamelihase talitlust. Selle puudus võib põhjustada väsimust, lihaste nõrkust, kardiovaskulaarseid probleeme.

B2-vitamiin (riboflaviin) on vajalik energia tootmiseks ning metülatsiooni funktsioonideks. Metülatsioon on vaimse ja füüsilise tervise seisukohalt tähtsuselt teine bioloogiline protsess. Samuti on riboflaviin oluline limaskestade, juuste, naha ning küünte tervise toetamiseks.

B3-vitamiin (niatsiin ja nikotiinamiid) omab rolle energia tootmises, kolesterooli metabolismis, DNA paranduses ning raku diferentseerumises (jagunemise protsess). Samuti on B3 oluline närvisüsteemi ja lihaste talitluseks ning naha kahjustuste paranemiseks. Selle vitamiini puudus võib põhjustada väsimust ning lihaste nõrkust, dermatiiti.

B5-vitamiin (pantoteenhape) toetab energia tootmist ning neerupealsete tööd. Oluline ka närvisüsteemi ja psühholoogiliste funkstioonide toetamisel stressirohkel perioodil.

B6-vitamiin (püridoksiin) aitab reguleerida vere glükoosi taset ning osaleb punaste vereliblede, RNA, DNA ja ajukemikaalide sünteesis. B6-vitamiin on oluline ka süsivesikute ja rasvade ainevahetuse tagamiseks.

Biotiin (B9- või H-vitamiin) aitab toetada juukseid, küüsi ja nahka ning aitab kontrollida vere glükoosi taset.

B12-vitamiin ja foolhape on vajalikud punaste vereliblede, hemoglobiini ja DNA  moodustamiseks. Samuti on need hädavajalikud loote arenguks ning üleüldiseks rakkude ja kudede taastumiseks.

Selleks, et organism saaks kõiki vajalikke B-grupi vitamiine, on vaja toituda väga mitmekesiselt. Osasid B-grupi vitamiine leidub ainult teatud toitudes, seega on toitumisel oluline jälgida, et ei välistataks ühtegi toidugruppi. Nt. B12-vitamiini leidub vaid loomsetes produktides ning foolhapet rohelistes lehtköögiviljades. B-vitamiinide rikas toitumine sisaldab juurviljade, pähklite, seemnete, piimatoodete, kala, liha, muna ning täisteratoodete tarbimist.

Meie keha ei talleta neid mikrotoitaineid ning selleks, et B-vitamiinide tase meie organismis ei langeks, tuleb neid tarvitada igapäevaselt.

Kellele on mõeldud B – vitamiinide kompleks B – 50:

  • inimesed, kes soovivad tugevdada oma immuunsüsteemi
  • inimesed, kes soovivad vähendada väsimust ja kurnatust
  • inimesed, kes soovivad toetada enda naha, küünte ja juuste heaolu ja tervist
  • inimesed, kes soovivad toetada limaskestade tervist
  • inimesed, kes soovivad toetada lihaste ja südamelihase talitlust
  • inimesed, kes tarbivad harva rohelisi lehtköögivilju
  • ei toitu mitmekesiselt
  • inimesed, kes soovivad toetada oma närvisüsteemi ja psühholoogilisi funktsioone
  • inimesed, kes soovivad toetada heaolu stressi ja pingerohkel perioodi

Päevane annus sisaldab:

1 tablett %NRV*
Tiamiin (B1) 50 mg 4545
Riboflaviin (B2) 50 mg 3571
Niatsiin (B3) 50 mg 313
Vitamiin B6 5 mg 357
Foolhape 400 μg 200
Vitamiin B12 50 μg 2000
Biotiin 50 μg 100
Pantoteenhape (B5) 50 mg 833
Müo-inositool 50 mg
Koliinbitartraat 50 mg
P-aminobensoehape (PABA) 15 mg

Koostisosad: tselluloos, tiamiinmononitraat, pantoteenhape (kaltsiumpantotenaat), müo-inositool, riboflaviin, niatsiin (nikotiinamiid), koliinbitartraat, paakumisvastased ained (stearhape, ränidioksiid ja magneesiumstearaat), para-aminobensoehape, tabletikate (hüdroksüpropüülmetüültselluloos, niiskusesäilitaja glütserool), vitamiin B6 (püridoksiinhüdrokloriid), foolhape, Vitamiin B12 (metüülkobalamiin), biotiin.

Kasutamine: Võta 1 tablett päevas koos toiduga.

Magneesium koos B-vitamiinidega aitab kaasa närvisüsteemi toetamisele. Kui aga tarvitad juurde C-vitamiini, tee nende kahe vitamiini võtmise vahele vähemalt 2 tunnine paus, et mitte takistada kummagi imenduvust.

Teave allergeenide kohta. Toode ei sisalda: nisu, gluteen, oder, soja, muna, piim ja piimaproduktid, laktoos, pähklid, sulfit, seller, kala, koorikloom, pärm.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatud kogust. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Raseduse, imetamise, ravimite võtmise või terviseprobleemide korral konsulteerige enne tarvitamist tervisespetsialistiga.

 

Kasutusviis

Seespidine

Sulle võib meeldida ka…

Shopping Cart
B-vitamiinide kompleks B-50 tabl. N60 (Lamberts)
21,00  (sisaldab KM-i)
Scroll to Top